PGE Ekstraliga: Jarosław Hampel zakażony koronawirusem

Żużel
PGE Ekstraliga: Jarosław Hampel zakażony koronawirusem
fot. PAP
Żużlowiec Motoru Lublin Jarosław Hampel miał pozytywny test na obecność koronawirusa.

Żużlowiec Motoru Lublin Jarosław Hampel miał pozytywny test na obecność koronawirusa - poinformowała spółka prowadząca rozgrywki ekstraligi. Zawodnik pozostanie w izolacji do 7 kwietnia i nie będzie mógł wystąpić w sobotnim meczu 1. kolejki z Włókniarzem Częstochowa.

- W wyniku podejrzenia infekcji u Jarosława Hampela, na podstawie objawów klinicznych stanu jego zdrowia nastąpiła niezwłoczna izolacja oraz zgłoszenie do klubowego Komisarza Sanitarnego i Koordynatora Sanitarnego Ekstraligi Żużlowej w celu wykonania testu na obecność koronawirusa. Pozytywny wynik testu PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 (COVID-19) oznacza to, że Jarosław Hampel został wykluczony z udziału w rozgrywkach PGE Ekstraligi do czasu uzyskania statusu ozdrowieńca, czyli do 7.04.2021" - głosi komunikat.

 

Jednocześnie zapewniono, że zawodnik nie miał w ostatnim czasie kontaktu z pozostałymi członkami drużyny oraz sztabu szkoleniowego i pracownikami klubu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Żużlowe Kryterium Asów w Bydgoszczy odwołane

 

To kolejny w ostatnim czasie przypadek zakażenia koronawirusem w klubie ekstraligi. Pozytywne testy mieli zawodnicy Zooleszcza DPV Logistic GKM Grudziądz Przemysław Pawlicki, Mateusz Bartkowiak i Kacper Łobodziński oraz dwaj mechanicy. Z tego powodu sobotni mecz GKM z Betardem Spartą Wrocław został przełożony na 23 kwietnia.

 

Pozytywne wyniki testów mieli też australijscy bracia Jack i Chris Holderowie, Kamil Marciniec oraz jeden z mechaników eWinner Apatora Toruń, a także Patryk Dudek z Falubazu Zielona Góra.

 

Zgodnie z regulaminem sanitarnym PZM, w przypadku organizacji zawodów sparingowych wszystkie osoby w nich uczestniczące muszą posiadać negatywne wyniki testu - przeprowadzonego na 48 godzin przed sparingiem - na obecność koronawirusa. Podobnie będzie przed każdą kolejką ruszających 3 kwietnia rozgrywek ekstraligi.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie