Robert Lewandowski uszkodził więzadła w kolanie. Nie zagra przez miesiąc

Piłka nożna
Robert Lewandowski uszkodził więzadła w kolanie. Nie zagra przez miesiąc
Fot. CyfraSport

Uraz Roberta Lewandowskiego okazał się poważniejszy niż wstępnie przypuszczano. Kapitan reprezentacji Polski uszkodził więzadła w kolanie, przez co nie zagra przez najbliższy miesiąc. Informację potwierdził za pośrednictwem mediów społecznościowych Bayern Monachium.

Napastnik doznał kontuzji w niedzielnym meczu reprezentacji Polski z Andorą. RL9 musiał opuścić boisko w 63. minucie spotkania. Następnego dnia okazało się, że Lewandowski nie będzie zdolny do gry w środowym starciu z Anglią. Wydawało się jednak, że uraz nie jest bardzo groźny. Wątpliwości rozwiał Bayern Monachium w specjalnym komunikacie

 

ZOBACZ TAKŻE: "Walczymy, aby Krychowiak przyleciał do Anglii" 

 

 

To będzie jedna z najdłuższych absencji Lewandowskiego w karierze. Kapitan reprezentacji Polski uchodził dotąd za zawodnika, którego omijają kontuzje. 

 

Oprócz Lewandowskiego w meczu z Anglią nie zagrają Mateusz Klich, Łukasz Skorupski i Kamil Piątkowski. U tych zawodników wykryto zakażenie COVID-19. Ważą się losy Grzegorza Krychowiaka, który najpierw uzyskał wynik pozytywny testu, ale kolejny test dał rezultat negatywny.  

 

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie