TAURON Liga: Energa MKS Kalisz na siódmym miejscu

Energa MKS Kalisz

DPD IŁCapital Legionovia Legionowo przegrała z Energą MKS Kalisz 2:3 (17:25, 25:22, 25:17, 15:25, 11:15) w rewanżowym meczu o 7. miejsce TAURON Ligi. MVP spotkania została wybrana Julia Szczurowska. Wygrana oznacza, że to kaliszanki ostatecznie uplasowały się na siódmej pozycji na koniec sezonu.

W meczach ćwierćfinałowych kaliszanki przegraly dwa spotkania z Developresem SkyRes Rzeszów (1:3, 0:3), legionowianki zaś rozegrały trzy spotkania z E.LECLERC MOYA Radomką Radom. Pierwsze wygrały na wyjeździe 3:1, w dwóch kolejnych lepsze były rywalki po 3:1. Wobec porażek w ćwierćfinałach oba zespoły grały o siódmą lokatę.

W pierwszym meczu to kaliszanki gładko wygrały 3:0 (25:18, 25:13, 28:26). Statuetkę MVP otrzymała wówczas Justyna Łysiak, a losy spotkania miało rozstrzygnąć drugie spotkanie i ewentualny złoty set, do którego nie doszło.

Wtorkowe spotkanie miało różne oblicza. Było w nim sporo błędów i walki. Im bliżej końca meczu tym więcej walki widzieliśmy na boisku. Najbardziej zacięty był drugi set. Do jego połowy lepiej radziły sobie przyjezdne, prowadząc 12:14. Potem do głosu doszły zawodniczki z Legionowa, ale przed samą końcówką gospodynie prowadziły tylko 20:19. W tie-breaku lepiej zaczęły kaliszanki i uzyskały kilka punktów przewagi. Gospodynie goniły - 6:8 i 10:12 - ale ambitne siatkarki Energi MKS odparły atak. Tym samym to siatkarki Energa MKS-u Kalisz ostatecznie uplasowały się na siódmej pozycji.

DPD IŁCapital Legionovia Legionowo - Energa MKS Kalisz 2:3 (17:25, 25:22, 25:17, 15:25, 11:15)