EBL: Rewelacyjny Jakub Garbacz i wysoka wygrana Arged BMSlam Stali

W pierwszym ćwierćfinale fazy play-off Energa Basket Ligi Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. wygrała z Pszczółką Start Lublin.

W pierwszym ćwierćfinale fazy play-off Energa Basket Ligi Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. wygrała z Pszczółką Start Lublin aż 106:81. Znakomite spotkanie rozegrał zawodnik gospodarzy Jakub Garbacz. Koszykarz rzucił 30 punktów.

Obie drużyny rozpoczęły dość nerwowo, co przełożyło się na słabszą skuteczność. Wcześniej odpowiedni rytm złapali gospodarze, którzy po trójce Jakuba Garbacza prowadzili już 10:2. Pojedyncze akcje Devina Searcy’ego i Martinsa Laksy niewiele zmieniały, a późniejsze trafienie Josipa Sobina oznaczało 11 punktów różnicy. Po 10 minutach i trójce Jamesa Florence’a było 27:15. Laksa i Searcy w drugiej kwarcie poprawiali lekko sytuację Pszczółki Startu. Szybko reagował na to rzutami z dystansu Garbacz, a sytuacja wracała do “normy”. Lublinianie nie potrafili zatrzymać rewelacyjnego ataku zespołu trenera Igora Milicicia. Ostatecznie dzięki zagraniu Marka Ogdena pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 58:41.

Sherron Dorsey-Walker na początku trzeciej kwarty robił wszystko, aby zespół z Lublina nawiązał jeszcze rywalizację. Błyskawicznie jednak przerywali to będący w dobrej formie Trey Kell oraz Chris Smith. Po późniejszym zagraniu Jarosława Mokrosa przewaga wynosiła już 25 punktów. Po 30 minutach było ostatecznie 85:58. Trochę lepszy początek kolejnej części gry w wykonaniu ekipy trenera Davida Dedka oczywiście nie mógł zmienić zbyt wiele. Zwycięstwo Arged BMSlam Stali było niezagrożone, zagadką były tylko rozmiary. Obaj szkoleniowcy w końcówce korzystali z zawodników rezerwowych, a ostrowianie zwyciężyli ostatecznie aż 106:81.

Najlepszym graczem gospodarzy był Jakub Garbacz z 30 punktami i 2 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Dustin Ware - zdobył 19 punktów, 3 zbiórki i 3 asysty.

Arged BM Stal Ostrów Wlkp. - Pszczółka Start Lublin 106:81 (27:15, 31:26, 27:17, 21:23)

Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Jakub Garbacz 30, Chris Smith 17, Mark Ogden 16, James Florence 11, Trey Kell 11, Denzel Andersson 9, Jarosław Mokros 4, Josip Sobin 4, Szymon Ryżek 2, Maciej Kucharek 2, Łukasz Wojciechowski 0

Pszczółka Start Lublin: Dustin Ware 19, Thomas Davis 16, Roman Szymański 10, Devin Searcy 9, Sherron Dorsey-Walker 8, Martins Laksa 7, Mateusz Dziemba 6, Kacper Borowski 4, Kamil Łączyński 2, Damian Jeszke 0, Bartłomiej Pelczar 0

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 1-0 dla Stali. Drugie spotkanie rozegrane zostanie 2 kwietnia w Ostrowie Wlkp.