El. MŚ 2022: Pewna wygrana Węgrów, ale Andora strzeliła im gola

Andora przegrała u siebie z Węgrami 1:4.

Andora przegrała u siebie z Węgrami 1:4 (0:1) w meczu rywali Polski w grupie I eliminacji piłkarskich mistrzostw świata.

Węgrzy opór rywali przełamali tuż przed końcem pierwszej połowy, kiedy na listę strzelców wpisał się Attila Fiola. Po przerwie kolejne bramki zdobyli znacznie szybciej. W 51. minucie trafił Daniel Gazdag, a w 58. Laszlo Kleinheisler. Autorem czwartego gola w 90. minucie był Loic Nego.

Już w doliczonym przez sędziego czasie gry pierwszą dla Andory bramkę w tych eliminacjach zdobył Marc Pujol, który wykorzystał rzut karny.

Po trzech kolejkach Węgrzy zajmują drugie miejsce w tabeli. Ustępują jedynie Anglii, która w środę pokonała w Londynie Polskę 2:1. Na trzeciej pozycji jest Albania, na czwartej biało-czerwoni, a dalej Andora i San Marino.

Andora - Węgry 1:4 (0:1)

Bramki: Marc Pujol 90+3 (k) - Attila Fiola 45+2, Daniel Gazdag 51, Laszlo Kleinheisler 58, Loic Nego 90