NHL: Udany rewanż New York Rangers. Porażka Tampa Bay Lightning

Rangersi zrewanżowali się gościom z Waszyngtonu za niedzielną porażkę

Hokeiści Washington Capitals wygrywali po pięciu minutach z New York Rangers 2:0, by ostatecznie doznać wyjazdowej porażki 2:5 we wtorkowym meczu ligi NHL. Dwa dni wcześniej w stolicy USA gospodarze zwyciężyli 5:4, nowojorczycy szybko wzięli więc rewanż. Capitals mają na koncie 50 punktów, są liderami dywizji wschodniej. W całych rozgrywkach identycznym dorobkiem pochwalić się mogą drużyny z grupy centralnej: Florida Panthers i Tampa Bay Lightning. Obrońcy tytułu niespodziewanie przegrali.

Stołeczna drużyna szybko zdobyła dwa gole, nowojorczycy odpowiedzieli jednym, ale Capitals utrzymali prowadzenie aż do 45. minuty. W ostatnim kwadransie zespół Rangers uzyskał aż cztery bramki. W ostatniej tercji błysnął Artiemij Panarin - jedno trafienie i dwie asysty.

Mistrzowie NHL Tampa Bay Lightning ulegli Columbus Blue Jackets 1:3. W tym spotkaniu gola strzelił David Savard. To jego pierwsze trafienie w sezonie regularnym po dokładnie dwóch latach "posuchy".

Z najlepszej trójki zwycięstwo odniósł tylko zespół Panthers - 4:1 nad Detroit Red Wings. "Pantery" po zaledwie 13 minutach miały trzybramkową przewagę, a Jonathan Huberdeau pokonał bramkarza już w 17. sekundzie. To był pierwszy mecz zespołu z Florydy bez Aarona Ekblada. Obrońca nabawił się poważnej kontuzji podczas drugiej tercji niedzielnego spotkania z Dallas Stars. Lodowisko opuścił na noszach, w poniedziałek przeszedł operację, a od hokeja będzie zmuszony odpoczywać co najmniej 12 tygodni.

Podobny przebieg miała rywalizacja w Montrealu, gdzie Canadiens zaczęli od trafienia w 18. sekundzie (autor gola Jesperi Kotkaniemi) i pokonali Edmonton Oilers 4:0.

Bramkarz Carey Price miał 17 udanych interwencji, zapisał po raz pierwszy czyste konto w tym sezonie i 49. w 14-letniej karierze.