Siatkarki Chemika Police w finale Tauron Ligi!

Chemik – Radomka 3:1.

W drugim meczu półfinału Tauron Ligi Grupa Azoty Chemik Police pokonała drużynę E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:1. Pierwsze spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem policzanek, które wygrały rywalizację i awansowały do finału. Zmierzą się w nim z lepszym z pary Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź.

W premierowej partii oglądaliśmy wyrównaną walkę obu ekip. Gdy radomianki zdołały odskoczyć na trzy oczka (15:18), gospodynie błyskawicznie odpowiedziały dwoma asami serwisowymi Natalii Mędrzyk. Jeszcze przy stanie 22:21, po ataku Indy Baijens przewagę miał Chemik. Cztery kolejne akcje padły jednak łupem przyjezdnych. Dwa skuteczne ataki Bruny Honorio, pomyłka rywalek, wreszcie kolejna skuteczna próba Honorio przyniosły ekipie z Radomia decydujące punkty (22:25).

Podrażnione takim obrotem sprawy policzanki przejęły inicjatywę w drugiej odsłonie. Rywalki utrzymywały punktowy kontakt do stanu 10:9, później skuteczna gra w ataku pozwoliła zbudować wyraźną przewagę (17:10). Radomianki nie były już w stanie nawiązać wyrównanej walki i w końcówce gospodynie kontrolowały sytuację. Martyna Grajber wywalczyła piłkę setową, a Baijens ustaliła wynik na 25:18.

Siatkarki Chemika kontynuowały dobrą grę również od początku kolejnej części meczu (8:4, 14:9). Przyjezdne nie rezygnowały jednak i zerwały się do odrabiania strat. Dopięły swego, wykorzystując błędy policzanek (16:16) i rywalizacja w tej partii nabrała rumieńców. Ważne dla losów seta okazały się wygrane przez gospodynie akcje od stanu 20:20 – atak Sinead Jack Kisal, autowe uderzenie Any Bjelicy i atak Mędrzyk. Piłkę setową wywalczyła Brakocevic-Canzian (24:21), rywalki zdołały obronić się w dwóch akcjach, ale w kolejnej Kisal posłała piłkę w linię boczną boiska (25:23).

Set numer cztery rozpoczął się od serii dobrych zagrywek Honorio (3:6). Później było 4:8, ale policzanki błyskawicznie odrobiły straty po serii wygranych akcji (8:8). W kolejnych akcjach zaczęły budować przewagę (14:9, 19:15). W końcówce siatkarki z Radomia znów zerwały się do walki i odrobiły straty przy zagrywkach Honorio (22:23). Seta zwieńczyła rywalizacja na przewagi, którą rozstrzygnął skuteczny atak Mędrzyk (26:24).

Najwięcej punktów: Natalia Mędrzyk (21), Jovana Brakocevic-Canzian (19), Indy Baijens (12) – Chemik; Bruna Honorio Marques (26), Justyna Łukasik (17), Ana Bjelica (16) – Radomka. MVP: Natalia Mędrzyk (16/25 = 64% skuteczności w ataku + 4 asy serwisowe + 1 blok).

Policzanki, które wygrały w pierwszym meczu 3:0, zameldowały się w wielkim finale. W drugiej parze półfinałowej rywalizują Developres SkyRes Rzeszów oraz ŁKS Commercecon Łódź. W pierwszym spotkaniu siatkarki ŁKS wygrały w Rzeszowie 3:0, a mecz numer dwa zostanie rozegrany w piątek 2 kwietnia.

Grupa Azoty Chemik Police – E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:1 (22:25, 25:18, 25:23, 26:24)

Chemik: Marlena Kowalewska, Olga Strantzali, Agnieszka Kąkolewska, Jovana Brakocevic-Canzian, Martyna Grajber, Indy Baijens – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Natalia Mędrzyk, Martyna Łukasik, Paulina Bałdyga, Sinead Jack Kisal. Trener: Ferhat Akbas.
Radomka: Samara Rodrigues De Almeida, Izabela Bałucka, Bruna Honorio Marques, Ana Bjelica, Justyna Łukasik, Katarzyna Skorupa – Agata Witkowska (libero) oraz Andressa Picussa, Julia Twardowska, Paulina Zaborowska. Trener: Riccardo Marchesi.

Pierwszy mecz – 3:0. Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: 2—0 dla Chemika.