Babilon Boxing Show: Jan Lodzik zmierzy się z Agustinem Kucharskim

Sporty walki
Babilon Boxing Show: Jan Lodzik zmierzy się z Agustinem Kucharskim
fot. Polsat Sport
Babilon Boxing Show: Jan Lodzik zmierzy się z Agustinem Kucharskim

Mający polskie korzenie Agustin Kucharski (6-2-1, 1 KO) będzie 9 kwietnia rywalem utytułowanego kickboxera Jana Lodzika (5-0, 1 KO) w walce wieczoru Babilon Boxing Show. - Pięściarska poprzeczka dla Janka będzie coraz wyżej zawieszona – powiedział promotor Tomasz Babiloński.

Kolejne walki rankingowe na tej gali stoczą m.in. znani kickboxerzy: były mistrz Europy i brązowy medalista MŚ Łukasz Puczyński (w 2008 roku zdobył z Lechią Gdańsk piłkarskie wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych) oraz dwukrotny wicemistrz kontynentu Eliasz Jankowski. Wszystko w formule bokserskiej.

Zobacz także: Zmarł Patryk Nowak. Walczył dla FEN i Babilon MMA

 

W pojedynku wieczoru w wadze junior półśredniej niepokonany i efektownie boksujący Jan Iron Lodzik zmierzy się z Argentyńczykiem Agustinem Ezequiasem Gerbaldo Kucharskim, którego rodzina wiele lat temu wyjechała z Łodzi do Ameryki Południowej. On sam nigdy nie był w Polsce i nie mówi po polsku. Bardzo się ucieszył, że wreszcie przyjedzie do ojczyzny swych przodków.

 

- Przed Lodzikiem, który zdobywał medale mistrzostw globu i Europy oraz trzy razy wygrał Puchar Świata w kickboxingu, rysują się ciekawe perspektywy w pięściarstwie. Ale najpierw musi pokonać Kucharskiego, który ostatnio boksował – choć bez powodzenia – o pas WBC Ameryki Łacińskiej. Przegrał na punkty, ale to dobry zawodnik – podkreślił Babiloński.

 

- Lodzik jest silny i wydaje się być w szczycie formy. Widziałem kilka jego walk. Wiem, że jest mocny i lubi się bić. Będę musiał wykorzystać swój zasięg ramion. My, pięściarze z Ameryki Południowej, jesteśmy bardzo twardzi i Lodzik musi to wiedzieć - wyznał Kucharski.

 

Kickboxerzy Puczyński i Jankowski spotkają się, odpowiednio z Czechami Michalem Rybą i Patrickiem Balzem.

 

Szef Babilon Promotion szuka pięściarskich talentów wśród zawodników innych dyscyplin i nieprzypadkowo „spogląda” na niższe wagi. - W tych kategoriach jest kilku fajnych fighterów, na czele ze wspomnianym Lodzikiem czy Michałem Królikiem, który już u nas boksował, a w sobotę został mistrzem Polski w kickboxingu w formule K-1 - przyznał.

 

jb, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie