Bartłomiej Piekarczyk: Przed sezonem szóste miejsce brałbym w ciemno

Siatkówka
Bartłomiej Piekarczyk: Przed sezonem szóste miejsce brałbym w ciemno
fot. Cyfrasport

– Przed sezonem szóste miejsce brałbym w ciemno – powiedział trener siatkarek BKS Bostik Bielsko-Biała Bartłomiej Piekarczyk. Jednak żałuje, że jego podopieczne w czwartek, po "złotym secie" przegrały rywalizację o piąte miejsce w Tauron Lidze.

Bielszczanki walczyły o nie z Grotem Budowlanymi Łódź. W pierwszym meczu, na wyjeździe wygrały 3:1. W swojej hali najpierw przegrały mecz 0:3, a następnie "złoty set" 12:15.

 

Zobacz także: Złoty set zadecydował! Grot Budowlani Łódź piątą drużyną Tauron Ligi

 

– Nie mieliśmy wystarczających argumentów w każdym secie, także w tym złotym, chociaż liczyliśmy, że uda się odwrócić w nim losy rywalizacji. Chcieliśmy zajęciem piątego miejsca potwierdzić niezłą formę, którą reprezentowaliśmy przez cały sezon. Przecież po fazie zasadniczej byliśmy właśnie na tym miejscu w tabeli. Jednak mecz w Łodzi zagraliśmy o wiele lepiej niż dziś – powiedział dziennikarzom po meczu szkoleniowiec bielszczanek.

 

Przyznał, że jego zawodniczki słabo grały w czwartek w ataku, nie kończyły ważnych piłek. Przypomniał jednak, że do niedawna bielszczanki walczyły z problemami zdrowotnymi. Co prawda w pojedynku z Budowlanymi miał do dyspozycji 12 zawodniczek, ale tylko osiem będących w pełni formy.

 

– Na pewno jest sporo do poprawienia w następnym sezonie. Jednak rozwijamy się, jako zespół idziemy w dobrym kierunku – dodał Piekarczyk.

WYNIKI MECZÓW TAURON LIGI

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze