Złoty set zadecydował! Grot Budowlani Łódź piątą drużyną Tauron Ligi

W drugim meczu o 5. miejsce w Tauron Lidze siatkarki BKS Bostik Bielsko-Biała przegrały z Grot Budowlanymi Łódź 0:3. W pierwszym spotkaniu 3:1 wygrała ekipa BKS, w tej sytuacji zwycięzcę rywalizacji wyłonił "złoty set", w którym górą były łodzianki.

Pierwsze spotkanie w Łodzi dość niespodziewanie wygrał zespół z Bielska-Białej. W rewanżu zdecydowanie przeważały jednak siatkarki Grot Budowlanych. Łodzianki były skuteczniejsze w ataku, lepiej też prezentowały się w polu zagrywki. Gospodynie nie miały wiele do powiedzenia w pierwszej partii (16:25), a i w kolejnych górą były rywalki (21:25 i 21:25). Trzecią partię zamknęła skutecznym atakiem Veronica Jones-Perry, ale nie oznaczało to końca rywalizacji w Hali Pod Dębowcem.

O tym, która z drużyn zajmie piąte miejsce, miał zadecydować "złoty set". Lepiej rozpoczęły go siatkarki BKS (3:1), później jednak inicjatywę przejęły przyjezdne (4:6). Przy zmianie stron, po ataku blok-aut Zuzanny Góreckiej było 6:8. Gospodynie odrobiły straty po ataku Gabrieli Orvosovej (10:10). Kluczowe akcje wygrały jednak łodzianki. Jones-Perry popisała się skutecznym atakiem, a następnie asem serwisowym, a ostatni punkt przyniósł im blok (12:15).

Najwięcej punktów: Gabriela Orvosova (16), Weronika Szlagowska (14) – BKS; Veronica Jones-Perry (18), Zuzanna Górecka (17), Monika Fedusio (17) – Grot Budowlani. MVP: Zuzanna Górecka.

BKS Bostik Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź 0:3 (16:25, 21:25, 21:25); złoty set – 12:15.

BKS: Martyna Świrad, Natalia Gajewska, Weronika Szlagowska, Karolina Drużkowska, Gabriela Orvosova, Andrea Kossanyiova – Kinga Drabek (libero) oraz Aleksandra Kazała, Dagmara Dąbrowska, Magdalena Janiuk. Trener: Bartłomiej Piekarczyk.
Budowlani: Zuzanna Górecka, Małgorzata Lisiak, Veronica Jones-Perry, Monika Fedusio, Weronika Centka, Julia Nowicka – Maria Stenzel (libero) oraz Anna Lewandowska. Trener: Błażej Krzyształowicz.

Klasyfikacja końcowa Tauron Ligi 2021 (miejsca 5–12):