Dawid Olejniczak: Hubert Hurkacz pokazał charakter

Tenis
Dawid Olejniczak: Hubert Hurkacz pokazał charakter
fot. PAP
Hubert Hurkacz ma co świętować.

- Wygrał, pokazał charakter, walczył od początku do końca - przyznał na gorąco po spotkaniu Huberta Hurkacza ze Stefanosem Tsitsipasem komentator Polsatu Sport, Dawid Olejniczak. Polak pokonał faworyzowanego Greka podczas turnieju ATP w Miami.

Agata Bednarczuk: Wielki sukces Huberta Hurkacza, pokonanie Stefanosa Tsitsipasa. Chyba nikt nie sądził po pierwszym secie, że tak się to skończy.

 

Dawid Olejniczak: Olbrzymi sukces, zwłaszcza że przegrywał 2:6 i 0:2. To był moment, w którym chyba mało kto wierzył w to, że może wygrać. Wygrał, pokazał charakter, walczył od początku do końca. Znakomita gra poparta świetnym przygotowaniem fizycznym. Warunki w Miami są w tym momencie bardzo trudne, wilgotność powietrza sięga 90%. Bez odpowiedniej bazy fizycznej nie ma czego szukać.

 

Co było kluczem do wygranej?

 

Spodziewałem się wyrównanego meczu. Myślę, że Hurkacz pod koniec wyglądał od rywala lepiej pod względem fizycznie. Lepiej serwował i returnował. Wielki sukces Polaka. Teraz dla niego czas na ochłonięcie i przygotowanie się do półfinałowego starcia.

 

Czy można mówić o niespodziance? Grek był faworytem.

 

To jest niespodzianka. Grek był wyraźnym faworytem tego starcia. Dziwiłem się, że aż tak dużym. Wcześniejsze mecze wygrał Grek, ale wszystkie były wyrównane.


Czy wygrana w takim stylu może pozwolić w triumfie w całym turnieju?

 

Może, aczkolwiek znając podejście Hurkacza do swojego zawodu, on koncentruje się na najbliższym meczu. Jest czas na regenerację, odpoczynek. I oglądanie meczu, który wyłoni jego przyszłego rywala.

 

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze