EBL: Wielkie emocje! Dogrywka dla Legii

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Jamel Morris, który rzucił 20 punktów.

Ogromne emocje w pierwszym meczu ćwierćfinałowym play-off Energa Basket Ligi w Warszawie! Ostatecznie Legia pokonała Kinga Szczecin po dogrywce 99:91.

Bardzo aktywny Jamel Morris sprawiał, że początek należał do gospodarzy - po zagraniu Dariusza Wyki było już nawet 11:3. King powoli odrabiał straty, a była to zasługa przede wszystkim Tookiego Browna oraz Jakuba Schenka. Po późniejszej akcji Mateusza Bartosza przegrywał tylko punktem, ale zagranie Nickolasa Neala ustawiło wynik po 10 minutach na 21:18. W drugiej kwarcie dość szybko do remisu doprowadzali Michael Fakuade oraz Tookie Brown. Po chwili rzuty wolne podkoszowego sprawiły, że to szczecinianie mieli małą przewagę. Spotkanie zdecydowanie się wyrównało, a akcja 3+1 Lestera Medforda w końcówce tej części gry doprowadziła do remisu. Ostatnia akcja Browna sprawiła, że to drużyna trenera Jesusa Ramireza prowadziła po pierwszej połowie 43:41.

Trzecią kwartę rozpoczął w wyjściowym składzie Maciej Lampe (wcześniej nie pojawił się na parkiecie), a po kilku chwilach trafił nawet trójkę. Teraz to King miał inicjatywę w ofensywie, a po rzutach Clevelanda Melvina oraz Jakuba Schenka różnica na korzyść tej ekipy wzrosła do dziewięciu punktów. Grzegorz Kulka starał się na to reagować, a Nickolas Neal zbliżył Legię do stanu 66:67 po 30 minutach. Kolejna część meczu była bardzo zacięta. Po kontrze wykończonej przez Mateusza Zębskiego goście mieli cztery punkty przewagi. To oczywiście niczego nie przesądzało, bo rywale nadal byli blisko, m.in. dzięki rzutom Jakuba Karolaka. Bardzo ważne trafienie zanotował jednak później Cleveland Melvin, ale końcówka i tak była niesamowicie emocjonująca. Do remisu doprowadził jeszcze rzutami wolnymi Kulka. W kolejnej akcji nie trafił Purvis, a to oznaczało dogrywkę!

W dodatkowym czasie gry na początku lepiej prezentował się King, ale później sprawy w swoje ręce brała drużyna z Warszawy. Po serii 8:0 miała już cztery punkty przewagi dzięki akcji Neala. W końcówce na linii rzutów wolnych nie zawiedli Neal oraz Kulka, a Legia zwyciężyła ostatecznie 99:91.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Jamel Morris, który rzucił 20 punktów. Dla gości po 18 punktów rzucili Jakub Schenk oraz Cleveland Melvin.

Legia Warszawa - King Szczecin 99:91 po dogrywce (21:18, 20:25, 25:24, 19:18 - 14:6)

Legia Warszawa: Jamel Morris 20, Jakub Karolak 14, Nickolas Neal 16, Grzegorz Kulka 15, Lester Medford Jr 11, Walerij Lichodiej 9,

Dariusz Wyka 5, Earl Watson 5, Grzegorz Kamiński 4, Benjamin Didier-Urbaniak 0, Jakub Sadowski 0, Adam Linowski 0.

King Szczecin: Jakub Schenk 18, Cleveland Melvin 18, Tookie Brown 16, Rodney Purvis 10, Michael Fakuade 9, Mateusz Bartosz 8, Dominik Wilczek 4, Maciej Lampe 3, Wojciech Czerlonko 3, Mateusz Zębski 2, Zach Thomas 0

Legia Warszawa prowadzi z Kingiem Szczecin 1-0 w serii do trzech zwycięstw. Mecz nr 2 w sobotę od 20:25 - transmisja w Polsat Sport News.