Fortuna 1 Liga: Zwycięstwa Górnika Łęczna i GKS Tychy

Bartosz Śpiączka dał prowadzenie Górnikowi w spotkaniu z Chrobrym Głogów.

Górnik Łęczna pokonał Chrobrego Głogów, a GKS Tychy Arkę Gdynia w czwartkowych spotkaniach 23. kolejki Fortuna 1 Ligi. Na Lubelszczyźnie padł wynik 3:0, z kolei w Tychach GKS odniósł skromne zwycięstwo 1:0.

Do przerwy w Głogwie nie oglądaliśmy goli. Pierwsza bramka padła dopiero po godzinie gry. Rafała Leszczyńskiego pokonał Bartosz Śpiączka. Podopieczni Kamila Kieresia podwyższyli prowadzenie w 83. minucie gry. Do siatki trafił Michał Goliński. Wynik meczu w 94 minucie ustalił wprowadzony do gry kilka minut wcześniej Bartłomiej Kukłowicz.

Łęcznianie umocnili się na drugim miejscu w tabeli Fortuna 1 Ligi. Ekipa z Lubelszczyzny przerwała serię dwóch przegranych z rzędu. Z kolei Chrobry zanotował drugą kolejna porażkę, co sprawiło, że na ten moment drużyna Ivana Djurdjevicia zajmuje 12. miejsce w ligowej stawce.

W następnej kolejce Górnik Łęczna zmierzy się z GKS-em Jastrzębie, z kolei Chrobrego czeka rywalizacja derbowa z Miedzią Legnica.

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 3:0 (0:0)

Bramki: Śpiączka 61, Goliński 83, Kukłowicz 90+4

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski - Maciej Orłowski, Tomasz Midzierski, Kamil Pajnowski, Leândro - Michał Goliński (90, Bartłomiej Kukułowicz), Adrian Cierpka, Marcin Stromecki, Bartłomiej Kalinkowski (85, Przemysław Banaszak), Serhij Krykun (90, Michał Mak) - Bartosz Śpiączka (81, Paweł Wojciechowski).

Chrobry Głogów: Rafał Leszczyński - Michał Ilków-Gołąb, Przemysław Stolc, Michał Michalec, Paweł Oleksy - Dominik Dziąbek (75, Dominik Piła), Jaka Kolenc (64, Tomasz Cywka), Robert Mandrysz (82, Damian Kowalczyk), Maksymilian Banaszewski - Mikołaj Lebedyński, Mateusz Machaj (64, Patryk Bryła).

Skromniejszym wynikiem skończyło się spotkanie w Tychach. Jedynego gola w meczu zdobył Wiktor Żytek. 26-latek oddał mocny strzał z dystansu, po którym piłka zatrzepotała w siatce. Arka próbowała odrobić straty. W 75. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Łukasz Wolsztyński. Były zawodnik Górnika Zabrze trafił w poprzeczkę. W końcówce "Arkowcy" ruszyli do ataku, lecz nie udało im się wyrównać.

W tabeli tyszanie zajmują czwartą lokatę i są coraz bliżej występu w barażach. Arka aktualnie jest szósta i i musi liczyć na potknięcie Widzewa, jeśli chce utrzymać miejsce w strefie barażowej.

W następnej kolejce Arka podejmie u siebie Odrę Opole, z kolei GKS Tychy uda się do Kielc na mecz z Koroną.

GKS Tychy - Arka Gdynia 1:0 (1:0)
Bramka: Żytek 41

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Maciej Mańka, Nemanja Nedić, Łukasz Sołowiej, Bartosz Szeliga - Kamil Kargulewicz (63, Kacper Piątek), Oskar Paprzycki (85, Łukasz Norkowski), Wiktor Żytek, Sebastian Steblecki (63, Łukasz Grzeszczyk), Bartosz Biel (72, Łukasz Moneta) - Damian Nowak (72, Szymon Lewicki).

Arka Gdynia: Daniel Kajzer - Arkadiusz Kasperkiewicz, Haris Memić, Luis Valcarce - Fabian Hiszpański, Adam Deja (46, Łukasz Wolsztyński), Adam Danch, Christian Alemán, Kacper Skóra - Mateusz Żebrowski (46, Marcus Vinícius), Maciej Rosołek.