Hubert Hurkacz w półfinale turnieju ATP w Miami!

Hubert Hurkacz zagra w półfinale turnieju w Miami.

Hubert Hurkacz pokonał w trzech setach (2:6, 6:3, 6:4) piątego w światowym rankingu Stefonosa Tsitsipasa w ćwierćfinale turnieju ATP w Miami. Tym samym najlepszy polski tenisista zapewnił sobie udział w półfinale imprezy. Swojego rywala w kolejnej rundzie Hurkacz pozna w piątek.

Pierwszy set od początku układał się po myśli Tsitsipasa. Grek prowadził od początku partii. Kilka gemów było dosyć zaciętych. Ostatecznie pierwsza odsłona rywalizacji zakończyła się wynikiem 6:2 dla piątego tenisisty rankingu ATP.

Druga partia rozpoczęła się od dwóch wygranych gemów w wykonaniu reprezentanta Grecji. Później przebudził się Hurkacz, który wygrał trzy kolejne gemy. Tsitsipas doprowadził do wyrównania i stanu 3:3. Wtedy trzy gemy z rzędu ugrał Hurkacz i ostatecznie zwyciężył 3:3 i doprowadził do wyrównania w całym meczu.

W decydującej odsłonie od prowadzenia rozpoczął Tsitsipas. Przy stanie 2:2 bardzo zaciętego gema wygrał Hurkacz. Polak wyszedł na prowadzenie, które kilka minut później podwyższył do 4:2. Następny gem należał do Greka i zrobiło się 4:3. Ósmy gem padł już łupem Hurkacza, który rozstrzygnął partię na przewagi. W kolejnym lepszy okazał się Tsitsipas. Decydujący okazał się kolejny gem, w którym Hurkacz zapewnił sobie zwycięstwo w secie 6:4 i ostatecznie w całym spotkaniu.

24-latek po raz pierwszy w karierze awansował do półfinału prestiżowych zawodów rangi Masters 1000. Swojego półfinałowego rywala Hurkacz pozna w piątek. Przeciwnikiem Polaka będzie zwycięzca pary Andriej Rublow - Sebastian Korda.

Hubert Hurkacz - Stefanos Tsitsipas 2:1 (2:6, 6:3, 6:4)