ATP w Miami: Andriej Rublow - Hubert Hurkacz. Transmisja w Polsacie Sport

W półfinale ATP Masters 1000 rywalem Huberta Hurkacza będzie Rosjanin Andriej Rublow.

Wielkie chwile w Miami przeżywa Hubert Hurkacz. Wrocławianin stanie przed szansą awansu do finału turnieju ATP Masters 1000. W półfinale jego rywalem będzie Rosjanin Andriej Rublow. Czy Polaka będzie stać na pokonanie wyżej sklasyfikowanego rywala? Transmisja meczu Andriej Rublow - Hubert Hurkacz w Polsacie Sport.

Wrocławianin turniej na Florydzie rozpoczął od zwycięstwa w dwóch setach nad Amerykaninem Denisem Kudlą. Później Polakowi przyszło się mierzyć z wyżej notowanymi przeciwnikami. Mimo, że nie był faworytem - pokazał się ze znakomitej strony.

Przekonał się o tym Denis Shapovalov. Kanadyjczyk nie sprostał dobrze spisującemu się Hurkaczowi, przegrywając spotkanie (3:6, 6:7). Z kolei trzech setów potrzebował Hurkacz, aby rozprawić się z rodakiem Shapovalova - Milosem Raoniciem. Zwycięstwa nad Kanadyjczykami uskrzydliły 24-latka, który w ćwierćfinale po zaciętej rywalizacji pokonał w trzech setach (2:6, 6:3, 6:4) Stefonosa Tsitsipasa.

Z kolei Andriej Rublow w Miami idzie jak burza. W drodze do półfinału wygrał wszystkie mecze, nie tracąc przy tym ani seta. W pierwszych dwóch pojedynkach szybko rozprawił się z Amerykaninem Tennysem Sandgrenem i Węgrem Martonem Fucsovicsem. Wyższe wymagania Rosjaninowi postawili natomiast Chorwat Marin Cilic i Sebastian Korda. Jednak i oni nie potrafili urwać ósmej rakiecie świata choćby seta i pożegnali się z turniejem.

Do tej pory Hurkacz tylko raz miał okazję mierzyć się z Rublowem. Podczas turnieju ATP w Rzymie górą był Polak, który zwyciężył 7:6 ,3:6, 6:2. Czy i tym razem okaże się lepszy od faworyzowanego Rosjanina?

Transmisja meczu Andriej Rublow - Hubert Hurkacz w Polsacie Sport. Początek spotkania o 1:00 w nocy z piątku na sobotę.