Bartosz Białkowski obronił rzut karny

Bartosz Białkowski bohaterem Millwall! Polski bramkarz przy stanie 1:0 w meczu z Rotherham obronił rzut karny wykonywany przez Michaela Smitha. Dzięki temu jego drużyna zdołała utrzymać korzystny wynik do samego końca.

Białkowski to uznana marka na zapleczu Premier League, o czym wielokrotnie mogliśmy się przekonać. Jego klasa została potwierdzona również w piątek w meczu Millwall - Rotherham. Ekipa Polaka cały czas marzy o barażach, jednak konkurencja nie śpi. Konieczne jest więc regularne punktowanie.

Piątkowy mecz nie należał do najprostszych, gdyż Rotherham walczy o utrzymanie. Sytuację ułatwiła jednak czerwona kartka Richarda Wooda na początku drugiej połowy. W 64. minucie Millwall wyszło na prowadzenie za sprawą trafienia Jeda Wallace'a. Wydawało się, że nic złego nie powinno się tutaj wydarzyć.

Tymczasem w końcówce spotkania goście otrzymali rzut karny! W polu karnym sfaulowany został Michael Smith. Sędzia podyktował jedenastkę, a do piłki podszedł sam poszkodowany. Nie zdołał jednak trafić do siatki, gdyż kapitalną interwencją popisał się Białkowski. To był kluczowy moment. Gości nie było już stać na kolejny zryw.

Tym samym Millwall wykorzystało porażki m.in. Middlesbrough oraz Cardiff City. Aktualnie do szóstego Bournemouth traci siedem oczek. Do zakończenia sezonu pozostało siedem kolejek.