Bundesliga: Borussia Dortmund bez Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie?

Borussia Dortmund przegrała z Eintrachtem Frankfurt 1:2 w meczu 27. kolejki Bundesligi. Porażka dortmundczyków może oznaczać, że nie zagrają oni w przyszłym sezonie Ligi Mistrzów. Czwarty w tabeli Eintracht "odjechał" BVB na siedem punktów różnicy.

Czwarta lokata w Bundeslidze daje na koniec sezonu gwarancję gry w LM w kampanii 2021/2022. Przed wyjazdowym spotkaniem z piątą w tabeli Borussią, to miejsce zajmowali gracze Eintrachtu Frankfurt. W razie wygranej gospodarzy z Dortmundu, ci dogoniliby bezpośredniego ligowego rywala. Spotkanie ułożyło się jednak inaczej. Goście prowadzili już od 11. minuty po samobójczym golu Nico Schulza, który przelobował własnego bramkarza.

Borussia dążyła do wyrównania i udało jej się doprowadzić do remisu jeszcze przed przerwą. Mats Hummels najlepiej odnalazł się w polu karnym rywala i strzelił gola do szatni. Wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem w drugiej połowie, która obfitowała w dużą liczbę sytuacji. Tę decydującą, jak się później okazało, wykorzystał w 87. minucie Andre Silva. Kolejną asystę zaliczył Filip Kostić, a akcja zabójczego duetu dała Eintrachtowi niezwykle cenne trzy punkty.

Borussia na siedem kolejek przed końcem ligi, traci już do czwartego Eintrachtu siedem punktów i pomału może zapominać o awansie do Ligi Mistrzów poprzez Bundesligę. Teraz ekipę Edina Terzicia czeka starcie z Manchesterem City w tym sezonie Champions League - dwumecz dający nadzieję na kolejny sezon w prestiżowych rozgrywkach.

W innym bardzo ważnym meczu 27. kolejki Wolfsburg wygrał 1:0 z FC Koeln. "Wilki" są trzecie w lidze, cztery punkty przed Eintrachtem. Z kolei inna czołowa ekipa Bundesligi - Bayer Leverkusen, ograła Schalke 2:1.

W Wielką Sobotę triumfował też Augsburg, który ograł 2:1 Hoffenheim. Kolejny dobry mecz między słupkami Augsburga rozegrał Rafał Gikiewicz.