La Liga: Real Madryt pokonał Eibar i jest wiceliderem

Real Madryt pokonał Eibar 2:0.

Piłkarze Realu Madryt pokonali na własnym stadionie Eibar 2:0 w sobotnim meczu 29. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. "Królewscy" awansowali na drugie miejsce w tabeli i będą je zajmowali przynajmniej do poniedziałku, kiedy swoje spotkanie rozegra FC Barcelona.

Defensywę znajdującego się w strefie spadkowej Eibar gospodarzom udało się sforsować w 41. minucie, a na listę strzelców wpisał się Marco Asensio. W drugiej połowie grę utrudniał ulewny deszcz. Wynik w 73. minucie uderzeniem głową ustalił Francuz Karim Benzema.

W tabeli Real ma aktualnie trzy punkty straty do prowadzącego Atletico Madryt, które czeka w niedzielę trudny mecz wyjazdowy z Sevillą. Natomiast Barcelonę wyprzedza o jeden. "Duma Katalonii" w poniedziałek podejmie Real Valladolid.

"Królewskich" we wtorek czeka u siebie mecz z Liverpoolem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.