PKO BP Ekstraklasa: Cracovia - Lech Poznań. Relacja i wynik na żywo

Wielka Sobota w PKO BP Ekstraklasie zostanie spuentowana meczem przyjaźni: Cracovia - Lech Poznań. Na murawie sentymentów jednak nie będzie, a każda z drużyn będzie walczyła o trzy punkty. Relacja i wynik na żywo z meczu Cracovia - Lech od 20:00.

W zdecydowanie gorszej sytuacji w tabeli Ekstraklasy są przed tym meczem gospodarze z Krakowa. W tym sezonie Cracovia zdobyła zaledwie 22 bramki, co daje średnio dokładnie jedną bramkę na mecz. Tylko Podbeskidzie ma na swoim koncie mniej goli. Najważniejsze jest jednak miejsce w tabeli krakowian, którzy są aktualnie dwa miejsca nad krótką strefą spadkową.

Ekipa Michała Probierza nie wygrała jeszcze w 2021 roku w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dlatego przerwa reprezentacyjna pozwoliła złapać oddech i dystans do kiepskiej sytuacji w tabeli. - Kładliśmy nacisk generalnie na wszystkie elementy, na to, żeby też poprawić to, co mamy. A najważniejsze było dla nas to, żebyśmy mieli do dyspozycji wszystkich zawodników, wyznaczając kadrę meczową - mówi przed meczem z Lechem Probierz.

Szkoleniowiec "Pasów" wciąż nie może jednak skorzystać z kilku piłkarzy, w tym z usług lewego obrońcy Kamila Pestki. W Lechu kontuzjowany jest Nika Kaczarawa, a jeden z piłkarzy jest zakażony koronawirusem. Klub z Poznania nie poinformował jednak o kim mowa.

Lechici są aktualnie na 8. miejscu w tabeli i mają za sobą dwa mecze bez zwycięstwa. Przed przerwą na kadrę ulegli po ciekawym widowisku Jagiellonii. Jeśli myślą jeszcze o europejskich pucharach w przyszłym sezonie, muszą zacząć punktować już w Krakowie.

- To nie jest tak, że nie zdobywamy punktów, bo jesteśmy słabsi od rywali. Nie punktujemy, bo nie zdobywamy tyle bramek, co wcześniej. Nie wykorzystujemy sytuacji, które stwarzamy. To powoduje, że sytuacja wokół Lecha i mojej osoby jest nie taka, jakiej sobie byśmy życzyli - przyznaje trener Lecha Dariusz Żuraw.

Relacja i wynik na żywo z meczu Cracovia - Lech od 20:00 na Polsatsport.pl.