PKO Ekstraklasa: Legia Warszawa górą w meczu na szczycie. Cztery gole w 30 minut!

Legia Warszawa pokonała Pogoń Szczecin w meczu na szczycie PKO Esktraklasy.

Piłkarze Legii Warszawa uczynili w sobotę duży krok w kierunku obrony mistrzowskiego tytułu. Lider tabeli w hicie 23. kolejki gładko pokonał u siebie zajmującą drugie miejsce Pogoń Szczecin 4:2 i ma nad "Portowcami" już 10 punktów przewagi.

Podopieczni trenera Czesława Michniewicza kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. To była szósta z rzędu wygrana w ekstraklasie Legii, która tak dobrej serii nie miała od ośmiu lat. Od marca do maja 2014 roku stołeczna ekipa wygrała osiem kolejnych spotkań.

Gospodarze szybko dali rywalom do zrozumienia, że na korzystny wynik w Warszawie nie mają co liczyć. Już w czwartej minucie prowadzenie Legii dał Filip Mladenovic. Serb w tym sezonie zdobył siedem bramek, co czyni go najskuteczniejszym obrońcą ekstraklasy.

Po niespełna pół godzinie gry stołeczny zespół prowadził... 4:0. Dwie bramki zdobył Tomas Pekhart, w tym jedną z karnego, a raz z gola cieszył się Mateusz Wieteska. Pekhart w obecnym sezonie zanotował już 21 trafień, co czyni czeskiego napastnika zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców.

Od tego momentu tempo nieco osłabło. Tuż przed końcem pierwszej połowy bramkę dla Pogoni zdobył Adam Frączczak. Natomiast w 83. minucie na 4:2 z rzutu karnego trafił Kamil Drygas.

Przed spotkaniem piłkarze Legii, dzięki inicjatywie środowiska kibiców, wyszli na rozgrzewkę w koszulkach z napisem: "Solidarność z wolnymi sportowcami Białorusi". Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na rosnącą skalę represji przez władze krajowe i ograniczanie lub całkowite pozbawienie możliwości uprawiania zawodowego sportu.

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 4:2 (4:0)

Bramki: Mladenović 4, Pekhart 10, 14 (k), Wieteska 29 - Frączczak 45, Drygas 83 (k)

Legia: Artur Boruc - Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Artem Szabanow - Josip Juranović, Bartosz Slisz, Andre Martins, Bartosz Kapustka (74. Walerian Gwilia), Luquinhas (79. Rafael Lopes), Filip Mladenović - Tomas Pekhart (87. Kacper Kostorz)

Pogoń: Dante Stipica - Jakub Bartkowski, Kostas Triantafyllopoulos (63. Mariusz Malec), Benedikt Zech, Luis Mata (23. Kacper Kozłowski) - Alexander Gorgon, Damian Dąbrowski (63. Kamil Drygas), Kacper Smoliński (63. Adrian Benedyczak), Sebastian Kowalczyk, Michał Kucharczyk - Adam Frączczak (74. Mariusz Fornalczyk)

Żółte kartki: Wieteska, Szabanow, Martins - Triantafyllopoulos, Dąbrowski, Kozłowski, Drygas