PlusLiga: Siatkarze Asseco Resovii górą w pierwszym meczu z Treflem Gdańsk

Asseco Resovia wygrała z Treflem Gdańsk.

W pierwszym meczu o piąte miejsce w PlusLidze Asseco Resovia wygrała z Treflem Gdańsk 3:1. Spotkanie rewanżowe ma zostać rozegrane 8 kwietnia w Ergo Arenie.

Gospodarze uzyskali zdecydowaną przewagę po serii wygranych akcji w środkowej części premierowej odsłony (16:9). Grający w eksperymentalnym składzie rywale ruszyli jednak do odrabiania strat i w dopięli swego. Gdy zatrzymali podwójnym blokiem atak Damiana Domagały, było 20:20. Dwie ostatnie akcje przebiegły jednak po myśli rzeszowian. Timo Tammemaa i Klemen Cebulj rozstrzygnęli seta skutecznymi atakami (25:23).

Set numer dwa był bardzo wyrównany, a w końcówce inicjatywę przejęli siatkarze Trefla (19:21). Po skutecznym ataku Kewina Sasaka goście odskoczyli na trzy oczka (20:23), ale siatkarze Asseco Resovii wygrali dwie kolejne akcje. Bartosz Pietruczuk atakiem po bloku wywalczył piłkę setową dla gdańszczan, a seta zwieńczył blok gości na Karolu Butrynie (22:25).

Podrażnieni rzeszowianie dobrze rozpoczęli kolejną partię (4:0). Gra szybko jednak się wyrównała i taki był scenariusz dalszej części seta: gospodarze budowali przewagę, a goście odrabiali straty. Remis na tablicy wyników po raz ostatni pojawił się przy stanie 21:21, później dwie akcje wygrali gospodarze. Trefl odpowiedział jeszcze atakiem Sasaka, ale Piotr Hain i Klemen Cebulj rozstrzygnęli seta na korzyść Asseco Resovii (25:22).

W czwartym secie siatkarze Asseco Resovii, grając skutecznie w ataku i dobrze prezentując się w bloku, szybko zbudowali przewagę (9:5, 12:7). Takiej przewagi nie wypuścili już z rąk i w końcówce kontrolowali sytuację na parkiecie. Piłkę meczową wywalczył Rafał Buszek (24:18), a spotkanie zakończył atak blok-aut w wykonaniu Domagały (25:19).

Najwięcej punktów: Klemen Cebulj (19), Damian Domagała (15) – Asseco Resovia; Kewin Sasak (20), Moritz Reichert (14), Bartosz Pietruczuk (11) – Trefl. MVP: Klemen Cebulj.

Rywalizacja o 5. miejsce rozstrzygnie się w dwóch spotkaniach. W przypadku remisu 1–1 w meczach, zwycięzcę wyłoni "złoty set". Druga konfrontacja obu ekip zostanie rozegrana w Gdańsku w czwartek 8 kwietnia (godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).

Asseco Resovia – Trefl Gdańsk 3:1 (25:23, 22:25, 25:22, 25:19)

Asseco Resovia: Jeffrey Jendryk, Karol Butryn, Klemen Cebulj, Timo Tammemaa, Fabian Drzyzga, Rafał Buszek – Michał Potera (libero) oraz Damian Domagała, Paweł Woicki, Piotr Hain. Trener: Alberto Giuliani

Trefl Gdańsk: Łukasz Kozub, Moritz Reichert, Bartłomiej Mordyl, Kewin Sasak, Bartosz Pietruczuk, Karol Urbanowicz – Maciej Olenderek (libero) oraz Marcin Janusz, Dawid Pruszkowski (libero), Bartłomiej Lipiński, Mariusz Wlazły. Trener: Michał Winiarski