Serie A: Błędy Wojciecha Szczęsnego w derbach Turynu. Inter Mediolan ucieka rywalom

Wojciech Szczęsny był antybohaterem derbów Turynu.

Inter Mediolan odniósł dziewiąte z rzędu zwycięstwo we włoskiej ekstraklasie piłkarskiej. W 29. kolejce pokonał na wyjeździe Bolognę 1:0 i umocnił się na pozycji lidera. Broniący tytułu Juventus, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, zremisował derbowy mecz z Torino 2:2.

W rywalizacji z Interem, kończącej tę kolejkę Serie A, w bramce gospodarzy nie mógł zagrać Łukasz Skorupski, który - jak informowano podczas niedawnego zgrupowania reprezentacji Polski - jest zakażony koronawirusem.

Jedynego gola, niezwykle ważnego w kontekście walki o mistrzostwo, strzelił w 31. minucie Romelu Lukaku, dla którego to 20. trafienie w sezonie (jest wiceliderem klasyfikacji strzelców).

Belgijski napastnik został siódmym piłkarzem w całej historii Interu, który zdobył co najmniej 20 bramek w dwóch kolejnych sezonach Serie A (w poprzednim 23).

Inter, mający jedno zaległe spotkanie, zgromadził dotychczas 68 punktów i już o osiem wyprzedza lokalnego rywala - AC Milan.

Wicelider dzięki bramce Norwega Jensa Pettera Hauge w 87. minucie uratował remis 1:1 u siebie z Sampdorią Genua, walczącą przez ostatnie pół godziny w dziesiątkę. W ekipie gości całe spotkanie rozegrał Bartosz Bereszyński.

Nadal nie zachwyca w tym sezonie Juventus. Wciąż jeszcze aktualny mistrz kraju zremisował na wyjeździe z lokalnym rywalem Torino 2:2.

Obie bramki dla gospodarzy zdobył Antonio Sanabria i wydaje się, że w obu przypadkach lepiej mógł zachować się Wojciech Szczęsny - zwłaszcza przy drugim golu, gdy nie zdołał wybić lecącej blisko niego piłki.

Trafienia dla "Starej Damy" zaliczyli Federico Chiesa oraz - na 2:2 w 79. minucie - lider klasyfikacji strzelców Serie A Cristiano Ronaldo, który ma łącznie 24 gole.

Karol Linetty z Torino był tego dnia rezerwowym.

Szanse obrony tytułu przez Juventus (56 pkt) wydają się już tylko matematyczne. Drużyna, która podobnie jak Inter ma spotkanie zaległe, zajmuje obecnie czwarte miejsce i do lidera traci aż 12 punktów.