EBL: Sopocianie walczą! Wygrali po dogrywce

Trefl Sopot pokonał po dogrywce WKS Śląsk Wrocław 92:90 w meczu nr 3 ćwierćfinału play-off Energa Basket Ligi.

Trefl Sopot pokonał po dogrywce WKS Śląsk Wrocław 92:90 w meczu nr 3 ćwierćfinału play-off Energa Basket Ligi. Bohaterem był Dominik Olejniczak, który trafił dobitkę na zwycięstwo. Sopocianie przegrywają już tylko 1-2 w serii do trzech zwycięstw.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, chociaż to Trefl starał się być stroną przeważającą, często dogrywając piłki do wysokich zawodników. Żadna z drużyn nie prezentowała jednak dobrej skuteczności z dystansu i nie potrafiła uciec na więcej niż kilka punktów. Po późniejszej trójce Kyle’a Gibsona WKS Śląsk prowadził jednak sześcioma punktami. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 15:19. Trójki Elijaha Stewarta i Mateusza Szlachetki na początku kolejnej części gry oznaczały aż 10 punktów różnicy! Sopocianie potrafili ją zmniejszyć o połowę, głównie dzięki Dominikowi Olejniczakowi i Nuni Omotowi. Zespół trenera Olivera Vidina na nic więcej nie pozwolił. Po akcji Strahinji Jovanovicia po pierwszej połowie przyjezdni wygrywali 45:39.

Trzecią kwartę Trefl rozpoczął od serii 6:0 i głównie dzięki Łukaszowi Kolendzie doprowadził do remisu. Po jego późniejszej akcji gospodarze mieli trzy punkty przewagi. Sopocianie zaczęli grać zdecydowanie lepiej i to oni ponownie byli stroną z inicjatywą ofensywną. Po 30 minutach prowadzili 60:57. Kolejną część meczu rozpoczęli od kolejnych trójek, tym razem w wykonaniu Karola Gruszeckiego i Martynasa Paliukenasa. Po późniejszym rzucie tego pierwszego przewaga wynosiła już 12 punktów! WKS Śląsk się nie załamał, tylko walczył o korzystny wynik - po rzutach wolnych oraz trójce Stewarta zbliżył się na punkt! Po chwili Aleksander Dziewa dał już prowadzenie. Sytuację zmieniał jeszcze Łukasz Kolenda, ale do remisu - i ostatecznie dogrywki - doprowadził Stewart.

W dodatkowym czasie gry zespół trenera Marcina Stefańskiego dość szybko uciekł nawet na sześć punktów po kontrze Łukasza Kolendy. Wrocławianie doprowadzili jeszcze do remisu, ale kluczowa akcja należała do Dominika Olejniczaka. Środkowy dobił niecelny rzut Omota i zapewnił zwycięstwo swojemu zespołowi!

Dominik Olejniczak zakończył mecz z 18 punktami i 12 zbiórkami. 22 punkty dla gości rzucił Elijah Stewart.

Sopot - Śląsk Wrocław 92:90 po dogrywce (15:19, 24:26, 21:12, 21:24 - 11:9)

Trefl Sopot: Dominik Olejniczak 18, Łukasz Kolenda 16, Nikola Radicevic 11, Nuni Omot 11, Karol Gruszecki 11, Martynas Paliukenas 10, Michał Kolenda 8, Paweł Leończyk 4, Darious Moten 3.

Śląsk Wrocław: Elijah Stewart 22, Strahinja Jovanovic 20, Aleksander Dziewa 16, Kyle Gibson 11, Mateusz Szlachetka 10, Ben McCauley 6, Michał Gabiński 3, Ivan Ramljak 2, Szymon Tomczak 0.

WKS Śląsk prowadzi z Treflem 2-1 w serii do trzech zwycięstw. Mecz nr 4 w środę od 17:30 w Polsat Sport News.