NHL: 725. gol Aleksandra Owieczkina w zwycięskim meczu Capitals

Rosjanin Aleksander Owieczkin zdobył 725. bramkę w lidze NHL.

Rosjanin Aleksander Owieczkin zdobył 725. bramkę w lidze NHL, a hokeiści Washington Capitals w niedzielnym meczu pokonali na wyjeździe New Jersey Devils 5:4.

Na liście wszech czasów zajmuje szóste miejsce, ale ma coraz mniejszą stratę do piątego Marcela Dionne'a - 731. Prowadzi Wayne Gretzky - 894 gole, drugi jest Gordie Howe - 801, trzeci Jaromir Jagr - 766, a czwarty Brett Hull - 741.

Było to także 265. trafienie 35-letniego Owieczkina zaliczone podczas gry w przewadze, czym zrównał się z drugim w historii w tym elemencie Hullem. Dziewięć brakuje mu do prowadzącego Dave'a Andreychuka. Goście zwyciężyli, pomimo że oddali znacznie mniej strzałów na bramkę rywala (19-39).

W innym niedzielnym spotkaniu ligi NHL Jakob Chychrun skompletował hat tricka w drugiej minucie dogrywki, dzięki czemu jego drużyna Arizona Coyotes pokonała w Anaheim miejscowych Ducks 3:2. Wcześniej bramki zdobywał w dziewiątej minucie i na 3.13 min przed końcem, kiedy doprowadził do wyrównania 2:2.