PKO BP Ekstraklasa: Lechia pewnie pokonała Zagłębie

Lechia pewnie pokonała Zagłębie.

Lechia Gdańsk pokonała 3:1 Zagłębie Lubin na zakończenie poniedziałkowego grania w PKO BP Ekstraklasie. Gole dla gospodarzy strzelili Łukasz Zwoliński, Mario Maloca i Żarko Udovicić.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla podopiecznych Piotra Stokowca. Już w 6. minucie wynik otworzył Zwoliński, pokonując Dominika Hładuna. Po 22 minutach było już 2:0 - tym razem golkipera drużyny z Dolnego Śląska pokonał Maloca. Gdy wydawało się, że gospodarze będą schodzili na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem, kontaktowe trafienie zanotował Patryk Szysz.

Choć w drugiej części Zagłębie starało się doprowadzić do wyrównania, bramkę na 3:1 zdobył Udovivić. Jak się okazało spotkanie zakończyło się właśnie wynikiem 3:1. Lechia zajmuje tym samym czwarte miejsce w tabeli ekstraklasy z 36 punktami na koncie.

Lechia Gdańsk - KGHM Zagłębie Lubin 3:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Łukasz Zwoliński (6), 2:0 Mario Maloca (22-głową), 2:1 Patryk Szysz (45+2), 3:1 Zarko Udovicic (64).

Żółta kartka - Lechia Gdańsk: Jan Biegański, Zarko Udovicic. KGHM Zagłębie Lubin: Damian Oko, Sasa Balic, Dejan Drazic, Kamil Kruk.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Mecz bez udziału publiczności.

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Bartosz Kopacz, Kristers Tobers, Mario Maloca, Conrado - Łukasz Zwoliński, Jan Biegański, Maciej Gajos (62. Jarosław Kubicki), Tomasz Makowski (85. Karol Fila), Zarko Udovicic (90+1. Mateusz Żukowski) - Flavio Paixao (85. Kenny Saief).

KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Kacper Chodyna, Lorenco Simic, Damian Oko, Sasa Balic - Patryk Szysz, Jewgienij Baszkirow (46. Dejan Drazic), Jakub Żubrowski (85. Łukasz Łakomy), Filip Starzyński (85. Kamil Kruk), Miroslav Stoch (70. Samuel Mraz) - Karol Podliński (70. Łukasz Poręba).