Alex Aranburu wygrał drugi etap wyścigu Dookoła Kraju Basków

Alex Aranburu wygrał drugi etap wyścigu Dookoła Kraju Basków.

Hiszpan Alex Aranburu z grupy Astana-Premier Tech wygrał po samotnej ucieczce z peletonu drugi etap wyścigu kolarskiego Dookoła Kraju Basków z Zalla do Sestao o długości 154 km. Liderem pozostał Słoweniec Primoz Roglic z ekipy Jumbo-Visma.

Drugie miejsce zajął Hiszpan Omar Fraile (Astana-Premier Tech.) a trzecie Słoweniec Tadej Pogacar (UAE Team Emirates). Obaj stracili do zwycięzcy 15 s.

Najlepszy z Polaków Rafał Majka (UAE Team Emirates) został sklasyfikowany na 54. pozycji ze stratą 1.42 do zwycięzcy.

Aranburu uciekł z peletonu na 10 km przed metą i uzyskał nad nim prawie 30 s przewagi. W końcówce peleton przyspieszył, ale Hiszpan zdołał się obronić i utrzymać 15 s przewagi.

Sześcioetapowa impreza, odbywająca się pod nazwą Itzulia Basque Country, zakończy się w sobotę. Cała trasa liczy 797,7 km.

W ubiegłym roku ten prestiżowy wyścig, zaliczany do kategorii World Tour, nie doszedł do skutku z powodu pandemii koronawirusa.

W środę kolarze mają do przejechania trzeci etap z Amurrio do Ermualde o długości 167,7 km