Euro 2020: Mecze we Włoszech z kibicami

Piłka nożna
Euro 2020: Mecze we Włoszech z kibicami
fot. PAP
Stadion Olimpijski w Rzymie będzie gościć mecze Euro 2020.

Włoski rząd zgodził się na udział kibiców w meczach mistrzostw Europy - poinformowała we wtorek tamtejsza federacja piłkarska. To kolejny kraj, który wpuści publiczność na trybuny - wcześniej zapowiedzieli to też m.in. Duńczycy i Rosjanie.

UEFA jakiś czas temu poprosiła 12 miast-organizatorów o złożenie na początku kwietnia ostatecznych deklaracji, czy kibice będą mogli uczestniczyć czynnie w imprezie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Manchester ma zastąpić Dublin jako współgospodarz Euro 2020

 

- Minister zdrowia Roberto Speranza powiedział nam, że doradcy rządu wybiorą najlepszą z możliwych metod, by zabezpieczyć udział kibiców w tym wydarzeniu. Będziemy współpracować ze wszystkimi instytucjami, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkich - zapewnił prezes Włoskiej Federacji Piłkarskiej Gabriele Gravina.

 

Na Stadionie Olimpijskim w Rzymie ma się odbyć 11 czerwca mecz otwarcia. Zagrają w nim Włosi i Turcy. W grupie A znajdują się jeszcze Szwajcarzy i Walijczycy.

 

Na razie nie wiadomo, ilu dokładnie kibiców zostanie wpuszczonych na trybuny. Jak powiedział przedstawiciel rządu, wiele będzie zależało od tego, jak sprawnie będzie przebiegać operacja szczepień.

 

Mistrzostwa Europy miały się odbyć przed rokiem, ale z powodu pandemii zostały przełożone o rok. Rozpoczną się 11 czerwca, a zakończą miesiąc później.

 

Polscy piłkarze w Euro zagrają w grupie E, a spotkania mają zaplanowane w Dublinie i Bilbao. 

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze