Holenderscy kibice na stadionach. Znamy datę powrotu

Piłka nożna
Holenderscy kibice na stadionach. Znamy datę powrotu
fot. PAP
Po raz pierwszy fani pojawią się na stadionach w weekend 23-25 kwietnia.

Pod koniec kwietnia holenderscy kibice piłki nożnej będą mogli wrócić na stadiony - poinformował we wtorek holenderski związek piłkarski (KNVB).

Po raz pierwszy fani pojawią się na stadionach w weekend 23-25 kwietnia. Liczba kibiców będzie jednak ograniczona, a o tym, ile osób wejdzie na stadion zadecydują władze lokalne po konsultacji ze służbami sanitarnymi.

 

Jak przewiduje KNVB, mecz "na szczycie" między Ajaxem Amsterdam a AZ Alkmaar w niedzielę 25 kwietnia być może obejrzy na żywo na Amsterdam Arena 7,5 tysiąca fanów. Pojedynek Feyenoorda z Vitesse Arnhem tego samego dnia powinno zobaczyć, o ile sytuacja pandemiczna nie ulegnie pogorszeniu, 6,5 tys.

 

ZOBACZ TAKŻE: Philippe Coutinho przeszedł kolejną operację lewego kolana

 

- Jesteśmy w kontakcie z władzami, bardzo liczymy na to, że nasze starania przyniosą skutek. Ale oczywiście ostateczna decyzja będzie zależała od sytuacji w kraju - powiedział dyrektor KNVB Eric Gudde.

 

Wstępnie ustalono, że kibice, którzy chcą oglądać mecze, muszą mieć przy sobie negatywny test na koronawirusa wykonany 24 godziny przed spotkaniem. Na trybunach będą musieli przebywać w maskach i zachować dystans 1,5 metra. 

PN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze