La Liga: FC Barcelona z trudem wygrała i jest tuż za liderem

Piłkarze Barcelony dzięki bramce Ousmane'a Dembele w 90. minucie pokonali u siebie Real Valladolid 1:0.

Piłkarze Barcelony dzięki bramce Ousmane'a Dembele w 90. minucie pokonali u siebie Real Valladolid 1:0 w 29. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. Katalończycy tracą już tylko jeden punkt do Atletico Madryt - lider dzień wcześniej uległ na wyjeździe Sevilli 0:1.

Lionel Messi i koledzy mieli przez długi czas kłopoty z ambitnie grającymi, solidnie prezentującymi się tego dnia rywalami. Próbował m.in. słynny Argentyńczyk, którego strzał w drugiej połowie z rzutu wolnego obronił golkiper gości Jordi Masip.

W 79. minucie czerwoną kartkę zobaczył zawodnik drużyny przyjezdnej Oscar Plano. Barcelona przystąpiła do jeszcze większego ataku i w końcu dopięła swego.

W 90. minucie, po dośrodkowaniu i strąceniu piłki głową przez wprowadzonego w trakcie drugiej połowy Urugwajczyka Ronalda Araujo, stojący kilka metrów przed bramką Francuz Dembele strzelił mocno i precyzyjnie z woleja, zapewniając zwycięstwo swojej drużynie.

Dzięki temu Katalończycy są na drugim miejscu w tabeli z 65 punktami. Wyprzedzają o dwa Real Madryt (w sobotę pokonał u siebie Eibar 2:0) i tracą tylko jeden do Atletico.