Liga Mistrzów: Real Madryt - Liverpool FC. Skrót meczu (WIDEO)

Skrót meczu Ligi Mistrzów Real Madryt - Liverpool FC.

Real Madryt zrobił duży krok w kierunku awansu do półfinału Ligi Mistrzów. We wtorek pokonał u siebie Liverpool FC 3:1. Ogromna w tym zasługa Viniciusa Jr, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Zobaczcie skrót meczu Real Madryt - Liverpool FC.

Mecz Realu z Liverpoolem był powtórką finału LM z 2018 roku. Wówczas hiszpański zespół także wygrał 3:1. We wtorek podopieczni trenera Zinedine'a Zidane'a byli wyraźnie lepsi i odnieśli zasłużone zwycięstwo.

W pierwszej połowie gospodarze całkowicie kontrolowali wydarzenia na boisku. Liverpool nie oddał w niej nawet jednego, choćby niecelnego strzału. Dla Realu bramki natomiast zdobyli Vinicius Junior w 27. minucie oraz Marco Asensio w 36.

O ile problemów w defensywie "The Reds" można się było w tym sezonie spodziewać, bo już na jego początku poważnej kontuzji doznał filar obrony Virgil van Dijk, to zaskoczeniem jest częsta bezradność w ataku angielskiej ekipy.

Po przerwie nadzieje gościom przywrócił Mohamed Salah. Egipcjanin na listę strzelców wpisał się w 51. minucie - był to pierwszy w tym meczu strzał Liverpoolu. Później znów jednak inicjatywę przejął Real, a w 65. minucie z drugiego gola cieszył się Vinicius Junior.

Real Madryt - Liverpool FC 3:1 (2:0)
Bramki: Vinicius Jr 27, 65, Asensio 36 - Salah 51

Real Madryt: Thibaut Courtois - Lucas Vazquez, Eder Militao, Nacho, Ferland Mendy - Toni Kroos, Casemiro, Luka Modrić - Marco Asensio (70. Federico Valverde), Karim Benzema, Vinicius Jr (85. Rodrygo)

Liverpool FC: Alisson Becker - Trent Alexander-Arnold, Ozan Kabak (81. Ozan Kabak), Nathaniel Phillips, Andy Robertson - Naby Keita (42. Thiago Alcantara), Fabinho, Georginio Wijnaldum - Mohamed Salah, Diogo Jota (81. Xherdan Shaqiri), Sadio Mane

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.