Media: Zlatan Ibrahimović zastrzelił lwa

Piłka nożna
Media: Zlatan Ibrahimović zastrzelił lwa
fot. PAP
Zlatan Ibrahimović stał się bohaterem skandalu w Szwecji.

Gwiazdor AC Milan i reprezentacji Szwecji Zlatan Ibrahimović podpadł wielu ludziom. Jak poinformowała gazeta "Expressen", jest jednym ze Szwedów, którzy brali udział w polowaniach w Afryce. Miał zastrzelić lwa i zabrać go jako trofeum.

Gazeta "Expressen" ujawniła właśnie listę osób, które brały udział w takich polowaniach. Znaleźli się na niej znani Szwedzi, a wśród nich Ibrahimović. Jak piszą dziennikarze, w 2011 roku miał opłacić w Republice Południowej Afryki polowanie na lwa, a następnie sprowadzić do swej rezydencji w Malmö części ciała zwierzęcia - skórę, czaszkę i zęby, które nakazał wypreparować jako trofeum.

 

ZOBACZ TAKŻE: Roman Kołtoń ostro o Paulo Sousie

 

Obok niego na liście łowców zwierzęcych trofeów znaleźli się także: Anders Borg (szwedzki polityk i były minister finansów), Jan Guillou (dziennikarz i pisarz, autor cyklu powieści o Krzyżowcach i "złotym wieku" w dziejach Szwecji) czy Felix Herngren (znany w Szwecji aktor i komik). Oni wszyscy brali udział w opłaconych przez siebie polowaniach, w których ginęły zwierzęta należące do zagrożonych gatunków np. słonie, bawoły, lwy czy lamparty. Lista obejmuje 82 nazwiska.

 

Zdaniem mediów, piłkarz nie tylko zabił i oprawił cenne zwierzę, ale zrobił to w sposób nielegalny, łamiąc zasady dotyczące polowań. Strzelał do lwa z użyciem pułapek. Naruszył też przepisy dotyczące wywozu i wwozu do Szwecji fragmentów dzikich zwierząt. Dziennikarze dodają, że chociaż samo polowanie było legalne, to jednak pozostaje "moralnie wątpliwe".

 

Czytaj więcej na Interia.pl.

Radosław Nawrot, Interia

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze