NHL: Pierwszy hat-trick Michaela Buntinga w dziewiątym występie

W zaledwie dziewiątym meczu w lidze NHL Michael Bunting odnotował pierwszego hat-tricka, a zespół Arizona Coyotes pokonał na wyjeździe 5:2 Los Angeles Kings. W tym sezonie 25-letni hokeista ma w dorobku cztery gole i asystę.

Po zaledwie ośmiu minutach "Kojoty" prowadziły 3:0, a na listę strzelców wpisali się Bunting - dwukrotnie i Derick Brassard - raz. W końcówce pierwszej tercji Drew Doughty zdobył gola dla Kings, ale w drugiej wynik na 4:1 podwyższył Bunting.

Po raz pierwszy od listopada 2010 roku zdarzyło się, aby zawodnicy Coyotes zapisali hat-tricki w dwóch kolejnych spotkaniach NHL. W niedzielę trzy bramki uzyskał Jakob Chychrun z Anaheim Ducks (3:2 po dogrywce), a w poniedziałek dołączył do niego Bunting.

Ponad dekadę temu podobnym wyczynem popisali się Vernon Fiddler i Ray Whitney. Z kolei Jeremy Roenick strzelił po trzy gole w meczach rozegranych 25 i 26 listopada 1999 roku.

W hali w Montrealu Canadiens przegrywali do 42. minuty z Edmonton Oilers 0:2, by ostatecznie zwyciężyć 3:2 po dogrywce. Autorem trzeciego trafienia był debiutujący w składzie Canadiens 36-letni Eric Staal w 65. minucie.

Wcześniej zespół Oilers zdobywał gole w końcówkach pierwszej i drugiej tercji (Devin Shore i Darnell Nursu), a gospodarze zdobyli kontaktową bramkę po uderzeniu Josha Andersona. Natomiast w 46. minucie wyrównał Tomas Tatar.

Na czele klasyfikacji kanadyjskiej ligi NHL są hokeiści "Nafciarzy": Connor McDavid - 64 pkt (22+42) i Leon Draisaitl - 57 (19+38).

Liderem klasyfikacji strzelców jest Auston Matthews z Toronto Maple Leafs. W poniedziałkowym spotkaniu dwa razy pokonał bramkarza Calgary Flames (5:3) i ma już 27 bramek.

W 51. minucie, po jego drugim trafieniu, Maple Leafs objęli prowadzenie 4:3, a 80 sekund później rezultat ustalił John Tavares.

W obecnych rozgrywkach Matthews zdobył 46 punktów; w tym 19 asyst i zajmuje piąte miejsce.