Superliga tenisa stołowego: Brązowy medalista IMŚ zagra w Bydgoszczy

Koreańczyk An Jaehyun podpisał kontrakt na grę w Lotto Zooleszcz Gwieździe.

Brązowy medalista ostatnich indywidualnych mistrzostw świata w tenisie stołowym Koreańczyk An Jaehyun podpisał kontrakt na grę w Lotto Zooleszcz Gwieździe – poinformował we wtorek klub z Bydgoszczy.

21-letni An Jaehyun był odkryciem IMŚ, które w 2019 roku odbyły się w Budapeszcie. Zawodnik sklasyfikowany na 157. miejscu w rankingu międzynarodowej federacji wygrał aż osiem pojedynków, m.in. z Wong Chun Tingiem z Hongkongu, słynnym Japończykiem Tomokazu Harimoto i swoim rodakiem Jang Woojinem. W półfinale przegrał ze Szwedem Mattiasem Falckiem 3:4.

- Niewiele zabrakło, aby awansował do finału, bowiem prowadził 3:2 w setach i 7:2 w szóstym z Falckiem – powiedział prezes bydgoskiego klubu Zbigniew Leszczyński.

W finale budapeszteńskich zawodów Chińczyk Ma Long pokonał Falcka 4:1 i po raz trzeci z rzędu został czempionem globu. Brązowe medale wywalczyli: Chińczyk Liang Jingkun i nowy pingpongista bydgoskiego zespołu, zaledwie 19-letni wówczas An Jaehyun.

W obecnym sezonie superligi drużyna Lotto Zooleszcz Gwiazdy zajęła szóste miejsce, przegrywając w ćwierćfinale play off z broniącym tytułu Sokołowem S.A. Jarosław 1:3.