Dramat Łomży Vive Kielce w Lidze Mistrzów!

Piłka ręczna

Piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce po dramatycznym meczu przegrali w Hali Legionów z HBC Nantes 31:34 i odpadli w 1/8 finału z Ligi Mistrzów! W pierwszym spotkaniu kielczanie wygrali "tylko" jedną bramką i w najlepszej ósemce zagrają francuscy szczypiorniści.

Pierwsze starcie w 1/8 finału Ligi Mistrzów choć piękne nie było, przyniosło mnóstwo emocji. Najważniejsze role odgrywali bramkarze Andreas Wolff (Łomża Vive), a także Emil Nielsen, który bronił na 36-procentowej skuteczności. Ostatecznie o jedną bramkę lepsi byli kielczanie, którzy choć przegrywali do przerwy to po 60 minutach mieli w garści wynik 25:24.

Zawodnicy z Kielc, aby awansować do ćwierćfinału, musieli więc u siebie wygrać, zremisować albo przegrać maksymalnie jednym golem z Nantes, jednak przy wyniku nie wyższym niż 23:24.

Pierwsze minuty należały jednak do gości z Francji, którzy byli niezwykle skuteczni, wyszli na trzybramkowe prowadzenie i utrzymywali ten dystans. Dopiero po kwadransie podopieczni Tałanta Dujszebajewa zaczęli gonić rywali i doprowadzili do remisu. Do przerwy goście ponownie mieli jednak dwie bramki przewagi. Pięć bramek rzucił Andreasowi Wolffowi Aymeric Minne.

W drugiej połowie gospodarze wreszcie znaleźli sposób na broniącego jak w transie Nielsena. Grali bardzo dużo piłek do koła, gdzie skuteczny był Artsiom Karalek. W 45. minucie mistrzowie Polski wyszli na prowadzenie, dopiero drugie w tym meczu. Rezultat wciąż był jednak na "styku", a co chwilę swoje trzy grosze dorzucał Nielsen. W 52. minucie to goście znowu mieli dwa trafienia przewagi (26:28)...

Wysoki wynik oznaczał, że Vive musiało ten mecz co najmniej zremisować. W 58. minucie gospodarze mieli remis po bramce Tournata, ale chwilę później znowu musieli gonić rezultat. Niestety nie udało im się tego uczynić, a wygrana Nantes 34:31 oznaczała, że kielczanie musieli pożegnać się z Ligą Mistrzów.

Francuzi zmierzą się teraz ze zwycięzcą dwumeczu Vardar - Telekom Veszprem. Węgierska ekipa po wygranej 41:27 jest o włos od przypieczętowania awansu.

Łomża Vive Kielce - HBC Nantes 31:34 (13:15). Nantes awansowało do kolejnej rundy.