Euro 2020: Mecz Polska - Hiszpania w Bilbao obejrzy 13 tys. widzów

Piłka nożna
Euro 2020: Mecz Polska - Hiszpania w Bilbao obejrzy 13 tys. widzów
fot. Cyfrasport
Polska zagra z Hiszpanią 19 czerwca.

Władze miasta Bilbao ogłosiły, że rozgrywane w tym mieście mecze zbliżających się piłkarskich mistrzostw Europy obejrzą z trybun kibice. Zajętych będzie mogło być 25 procent miejsc, czyli ok. 13 tysięcy. 19 czerwca Polska zagra tam z Hiszpanią.

Stadion San Mames może pomieścić 53 tys. widzów. Hiszpania zagra na nim także ze Szwecją i Słowacją. Obiekt będzie również gościł jeden mecz 1/8 finału.

 

13 tysięcy kibiców zostanie wpuszczonych na obiekt, jeśli liczba zakażeń oraz zajętych łóżek w szpitalach będzie się utrzymywała poniżej poziomu ustalonego przez lokalne władze. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Anglicy zagrają w Middlesbrough sparingi z Austrią i Rumunią

 

Holenderska federacja piłkarska (KNVB) poinformowała natomiast w środę, że co najmniej 12 tysięcy kibiców z trybun obejrzy mecze w Amsterdamie. Ostateczna liczba ma być zależna od sytuacji pandemicznej.

 

W grupie C Holandia zagra tam kolejno z: Ukrainą, Austrią i Macedonią Północną. Amsterdam będzie też gościł jedno spotkanie 1/8 finału.

 

UEFA jakiś czas temu poprosiła 12 miast-organizatorów o złożenie na początku kwietnia ostatecznych deklaracji, czy kibice będą mogli uczestniczyć czynnie w imprezie. We wtorek podobne deklaracje złożono w kwestii stadionów w Bukareszcie, Kopenhadze i Rzymie.

 

Mistrzostwa Europy miały się odbyć przed rokiem, ale z powodu pandemii zostały przełożone o rok. Rozpoczną się 11 czerwca, a zakończą miesiąc później.

 

Polscy piłkarze w Euro zagrają w grupie E. Oprócz Hiszpanii ich rywalami będą Szwecja oraz Słowacja. Na ten moment spotkania biało-czerwonych z tym drużynami zaplanowane są w Dublinie, ale według brytyjskich mediów irlandzkie miasto wycofa się i mecze przejmie Manchester.

agb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze