Michał Materla pożegnał się z KSW!

Sporty walki
Michał Materla pożegnał się z KSW!
fot. KSW
Michał Materla pożegnał się z KSW!

Michał Materla (29-8, 10 KO, 13 SUB) nie jest już związany z organizacją KSW. Były mistrz kategorii średniej pożegnał się z dotychczasowym pracodawcą w mediach społecznościowych. - To była długa i wyboista droga - stwierdził.

Materla jest ikoną KSW. Pierwszą walkę dla polskiej organizacji stoczył już w 2006 roku na KSW 6. Wziął wtedy udział w turnieju, w którym stoczył trzy pojedynki. Zasłynął ze świetnej gry parterowej. Wszystkie te walki wygrał przez poddania. Z jego technikami nie poradzili sobie Evert Fyeet, Valdas Pocevicius oraz Krzysztof Kułak.

Zobacz także: KSW 60: Kto walczy na gali?

 

W 2012 roku na KSW 19 stanął przed szansą wywalczenia tytułu kategorii średniej. Pokonał wtedy jednogłośnie na punkty Jaya Silvę. Następnie zaliczył cztery udane obrony, a przegrał dopiero w 2015 roku w głośnym pojedynku z Mamedem Khalidovem. Po tej porażce zdołał wrócić do wygrywania. Zbudował serię trzech kolejnych wygranych, a zatrzymał go dopiero Scott Askham. W listopadzie 2020 roku stoczył ostatnią walkę dla KSW. Przegrał wtedy przed czasem z Roberto Soldiciem.

 

Zawsze powtarzał, że może zabraknąć mu umiejętności lub kondycji, jednak nigdy nie zabraknie mu serca i woli walki. Tak było przy okazji jego pojedynków.

 

W swoim wpisie Materla podziękował właścicielom organizacji Maciejowi Kawulskiemu oraz Martinowi Lewandowskiemu.

 

- To była długa i wyboista droga, ale na końcu zostają wspaniałe wspomnienia. Dużo zdrowia zostawiłem w klatce i na pewno część mojego serca już tam zostanie - napisał w krótkim oświadczeniu.

 

CAŁY TEAM @ksw_mma @kawul_ksw @martinlewandowski dziękuje za te wszystkie lata! Za emocje i możliwość stoczenia 25...

Opublikowany przez Michała Materlę Środa, 7 kwietnia 2021

Mistrz. Legenda. Wojownik. Dziękujemy za wszystkie lata w KSW, Michał Materla!

Opublikowany przez KSW Środa, 7 kwietnia 2021
jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze