Tadej Pogacar wygrał trzeci etap wyścigu Dookoła Kraju Basków. Primoz Roglic nadal liderem

Tadej Pogacar i Primoz Roglic stoczyli emocjonujący pojedynek o zwycięstwo na finiszu trzeciego etapu wyścigu Dookoła Kraju Basków.

Tadej Pogacar i Primoz Roglic stoczyli emocjonujący pojedynek o zwycięstwo na finiszu trzeciego etapu wyścigu kolarskiego Dookoła Kraju Basków - górą był pierwszy ze Słoweńców, a drugi utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Rafał Majka zajął 35. miejsce.

Z Pogacarem (UAE Team Emirates) i Roglicem (Jumbo-Visma) w środę próbowali nawiązać walkę Hiszpanie Alejandro Valverde (Movistar Team) i Mikel Landa (Bahrain Victorious), Brytyjczyk Adam Yates (Ineos Grenadiers) oraz Francuz David Gaudu (Groupama - FDJ). W decydującym momencie Słoweńcy pozostawili ich jednak w tyle. Trzecia lokata przypadła Valverde, który stracił do nich pięć sekund.

Majka (UAE Team Emirates), po przejechaniu prawie 168 km z Amurrio do Ermualde, ukończył etap prawie dwie minuty po zwycięzcy. Drugi z Polaków - Tomasz Marczyński (Lotto Soudal) - został sklasyfikowany na 97. miejscu, ze stratą 8.14.

Sześcioetapowa impreza, odbywająca się pod nazwą Itzulia Basque Country, zakończy się w sobotę. Cała trasa liczy 797,7 km.

W ubiegłym roku ten prestiżowy wyścig, zaliczany do kategorii World Tour, nie doszedł do skutku z powodu pandemii koronawirusa.

W czwartek kolarze mają do przejechania etap z Vitorii-Gasteiz do miasteczka Hondarribia, długości 189,2 km.