Alpejski PŚ: Petra Vlhova rozstała się z włoskim trenerem przed sezonem olimpijskim

Zimowe
Alpejski PŚ: Petra Vlhova rozstała się z włoskim trenerem przed sezonem olimpijskim
fot. PAP/EPA
Zdobywczyni Kryształowej Kuli w klasyfikacji generalnej alpejskiego Pucharu Świata Słowaczka Petra Vlhova.

Zdobywczyni Kryształowej Kuli w klasyfikacji generalnej alpejskiego Pucharu Świata Słowaczka Petra Vlhova poinformowała niespodziewanie o rozstaniu z włoskim trenerem Livio Magonim. Pracowała z nim pięć lat i miała przygotowywać się pod jego okiem do igrzysk w Pekinie.

Nie podała powodów decyzji, ale media sugerują, że przyczyną mógł być wywiad szkoleniowca dla jednej z włoskich gazet. - Przepraszam za wszystkie swoje błędy. Pracowałem na sto procent, dzieląc się wszystkimi swoimi oświadczeniami - powiedział włoski szkoleniowiec.

 

W 2019 r. Vlhova została pierwsza słowacką mistrzynią świata zdobywając złoto w gigancie w szwedzkim Are. Z tamtych zawodów przywiozła jeszcze srebrny i brązowy medal. W tegorocznych MŚ w Cortinie d’Ampezzo zdobyła dwa srebrne krążki - w slalomie i superkombinacji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piotr Żyła zrobił furorę jako gość kabaretu w Telewizji Polsat

 

- To była długa i kamienista droga do tego, czego tak bardzo pragnęliśmy. W końcu marzenie się spełniło i mam w rękach Kryształową Kulę. Dziękuję za niesamowite pięć lat, podczas których wiele się nauczyłam. Jestem niezmiernie wdzięczna za poświęcony czas, nieskończoną energię, perfekcjonizm i nadzieję, którą nieustannie we mnie pokładałeś - napisała Vlhova.

 

Magoni wcześniej pracował ze Słowenką Tiną Maze i ją także - w 2013 roku - doprowadził do triumfu w klasyfikacji generalnej PŚ.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze