Trener Radosław Sobolewski rozstanie się z Wisłą Płock

Piłka nożna
Trener Radosław Sobolewski rozstanie się z Wisłą Płock
fot. Cyfrasport
Wisła Płock będzie miała w przyszłym sezonie nowego trenera.

Trener Radosław Sobolewski, który podpisał kontrakt z Wisłą Płock 5 sierpnia 2019 roku, skończy pracę w tym klubie piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy 30 czerwca. Na pytanie PAP czy przedłuży umowę - odpowiedział: – Ja już podjąłem decyzję, na koniec tego sezonu odchodzę z Wisły.

Sobolewski związał się z "Nafciarzami" tuż po otrzymaniu licencji UEFA PRO. Wcześniej był asystentem trenera lub trenerem tymczasowym w Wiśle Kraków. Na stanowisku szkoleniowca pierwszej drużyny w Płocku zastąpił Leszka Ojrzyńskiego.

 

Zobacz także: Skrót meczu Arka Gdynia – Piast Gliwice

 

Współpracę z płockim klubem zaczął znakomicie, drużyna pod jego przewodnictwem zaliczyła sześć zwycięstw z rzędu, co doprowadziło Wisłę do zajęcia pozycji lidera po 13. kolejkach sezonu 2019/20. Potem już nie było tak dobrze - kolejny rekord, to ten z sezonu 2020/2021 - siedem meczów z rzędu bez zwycięstwa i krok od walki o utrzymanie się w ekstraklasie.

 

Sobolewski już kilka tygodni temu, na pytanie dziennikarzy, czy zamierza złożyć dymisję zapewnił, że będzie walczył do końca.

 

Najbliższe spotkanie 24. kolejki Wisła rozegra w sobotę z Pogonią w Szczecinie, początek spotkania wyznaczono na godz. 15.00. Płocczanie zajmują 13. miejsce w tabeli, mają na koncie 25 pkt.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze