Fabio Jakobsen wraca do peletonu. Pierwszy wyścig po dramatycznym wypadku

Inne
Fabio Jakobsen wraca do peletonu. Pierwszy wyścig po dramatycznym wypadku
fot. PAP/EPA
Fabio Jakobsen wraca do rywalizacji w peletonie.

Fabio Jakobsen wraca do rywalizacji w peletonie po fatalnym wypadku w Tour de Pologne. W niedzielę holenderski kolarz grupy Deceuninck - Quick Step wystartuje w tygodniowym wyścigu Tour of Turkey.

Jakobsen 5 sierpnia 2020 roku uległ poważnemu wypadkowi na trasie 1. etapu Tour de Pologne w Katowicach. 24-latek jadąc z prędkością 70 km/h został zepchnięty na barierki, a tuż przed upadkiem spadł mu kask. Holender doznał licznych obrażeń, największe z nich miał w okolicach twarzoczaszki. Przez prawie dwie doby znajdował się w stanie śpiączki.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dylan Groenewegen: Po wypadku na Tour de Pologne grożono mi śmiercią

 

Po dramatycznej kraksie Holender musiał przejść szereg operacji rekonstrukcji twarzy, zabiegów rehabilitacyjnych i treningów, które po ośmiu miesiącach od wypadku pozwoliły mu przygotować się do pierwszego startu. Ten już 11 kwietnia. Kolarz w składzie Deceuninck - Quick Step wystartuje w Tour of Turkey.

 

 

Jak podkreśla sztab grupy, w Turcji nie będą ważne wyniki, jakie notować będzie Jakobsen. - Cieszymy się, że Fabio jest znowu z nami, cieszymy się z postępów, jakie zrobił w ostatnich miesiącach. Oczywiście jego najważniejszym celem jest skupianie się tylko na kolejnym dniu, odnalezienie się w wyścigowym rytmie i przyzwyczajenie się do ścigania po tak długiej przerwie - zaznaczył dyrektor sportowy Rik Van Slycke.

 

Tour of Turkey to ośmiodniowy wyścig z kalendarza ProSeries, planowany na 11-18 kwietnia.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie