Maciej Rybus i Grzegorz Krychowiak z asystami w Pucharze Rosji. Lokomotiw Moskwa w półfinale

Kolejny udany występ w barwach Lokomotiwu Moskwa zanotowali polscy zawodnicy stołecznej drużyny - Maciej Rybus i Grzegorz Krychowiak.

Kolejny udany występ w barwach Lokomotiwu Moskwa zanotowali polscy zawodnicy stołecznej drużyny - Maciej Rybus i Grzegorz Krychowiak. Reprezentanci Polski zanotowali po asyście w wygranym ćwierćfinałowym meczu Pucharu Rosji z FK Soczi 3:1.

Na Stadionie Olimpijskim „Fiszt” w Soczi, miejscowa ekipa uległa Lokomotiwowi, który wywalczył awans do półfinału Pucharu Rosji. Obaj polscy zawodnicy wystąpili od początku i rozegrali całe spotkanie.

Prowadzenie w środowym spotkaniu moskiewskiej ekipie dał Fiodor Smołow, który w 44. minucie wykorzystał podanie Vedrana Corluki. Rosyjski napastnik podwyższył prowadzenie w 63. minucie. Przy drugim golu Smołowowi asystował Rybus, który w 78. minucie został ukarany żółtą kartką.

Wcześniej, bo w 70. minucie kontaktową bramkę dla gospodarzy zdobył Artur Jusupow. Gospodarze dążyli do strzelenia drugiego gola, ale mimo usilnych prób ta sztuka się im nieudała. Piłkarze FK Soczi zmuszeni byli do ryzykownej gry, czym narażali się na kontrataki.

Jeden z nich zakończył się dla gospodarzy stratą kolejnej bramki. Przyjezdni dobili rywali w szóstej minucie doliczonego czasu. Moskiewska drużyna za sprawą trafienia rezerwowego Francoisa Kamano przypieczętowała awans do półfinału Pucharu Rosji. Asystę przy golu Kamano, który w 67. minucie zmienił Smołowa, zaliczył Krychowiak.

Reprezentant Polski w tym sezonie, grając na czterech frontach, rozegrał w barwach Lokomotiwu 28 meczów, w których strzelił 7 goli. Ponadto Krychowiak zanotował 3 asysty. Z kolei dla Rybusa była to druga asysta zapisana w rozgrywkach Pucharu Rosji. 31-letni lewy obrońca w trwającym sezonie wystąpił w 31 spotkaniach.