Maciej Skorża będzie nowym trenerem Lecha Poznań. Na Legię jednak z innym szkoleniowcem

Piłka nożna
Maciej Skorża będzie nowym trenerem Lecha Poznań. Na Legię jednak z innym szkoleniowcem
fot. CyfraSport
Czy piłkarze Lecha stawią czoła liderowi z Warszawy?

Maciej Skorża zostanie nowym trenerem Lecha Poznań - informuje Radosław Nawrot z portalu Interia. - Skorża opuścił już Poznań i pojechał do Warszawy zamykać tam swoje sprawy. Wróci na podpisanie kontraktu, do czego dojdzie albo tym tygodniu, ale bardziej prawdopodobne jest, że w poniedziałek. Umowę z nowym trenerem analizują jeszcze prawnicy - podaje Nawrot. Trenerem w niedzielnym starciu z Legią będzie jednak dotychczasowy asystent Dariusza Żurawia - Janusz Góra.

Żuraw zakończył swoją pracę w klubie z Poznania przed kilkoma dniami. Na giełdzie potencjalnych nowych szkoleniowców od razu pojawiło się nazwisko Macieja Skorży, który miałby w ten sposób wrócić do stolicy Wielkopolski. Prowadził bowiem Lecha w latach 2014-2015.

 

- Maciej Skorża prowadzi z Lechem Poznań rozmowy od dość dawna, a na stadion przy Bułgarskiej przyjechał najpierw we wtorek. Wtedy ustalał warunki sportowe swojej pracy w Kolejorzu z prezesem Piotrem Rutkowskim i dyrektorem sportowym Tomaszem Rząsą, następnie w środę omówił z prezesem Karolem Klimczakiem kwestie finansowe. Teraz Maciej Skorża opuścił już Poznań i pojechał do Warszawy zamykać tam swoje sprawy. Wróci na podpisanie kontraktu, do czego dojdzie albo tym tygodniu, ale bardziej prawdopodobne jest, że w poniedziałek. Umowę z nowym trenerem analizują jeszcze prawnicy - informuje Radosław Nawrot z portalu Interia.

 

- Inne kandydatury na trenera Lecha były rozważane jedynie sondażowo, nie doszło do rozmów ani ofert - dodaje Nawrot.

 

Według jego informacji Skorża nie poprowadzi Lecha w niedzielnym hicie - starciu z prowadzącą w tabeli Ekstraklasy Legią Warszawa. Na ławce trenerskiej zasiądzie dotychczasowy asystent Żurawia Janusz Góra, który w trwającym wciąż tygodniu prowadził treningi pierwszej drużyny klubu z Poznania.

 

 

"58-letni szkoleniowiec posiada licencję UEFA Pro, więc formalnie nie ma przeszkód, żeby mógł pełnić funkcję trenera w PKO Ekstraklasie. W piątkowe popołudnie spotka się również z dziennikarzami na przedmeczowej konferencji prasowej" - czytamy na oficjalnej stronie "Kolejorza".

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze