NHL: Jordan Binnington obronił 50 strzałów w zwycięskim spotkaniu Blues

Binnington obronił 50 strzałów w zwycięskim spotkaniu Blues.

Jordan Binnington obronił aż 50 strzałów, a hokeiści St. Louis Blues u siebie wygrali z Vegas Golden Knights 3:1 w środowym spotkaniu ligi NHL. Ekipa Blues przerwała serię siedmiu porażek.

Pierwszego gola strzelił w 48. sekundzie Władimir Tarasienko, a w 8. minucie na 2:0 podwyższył Sammy Blais. Kolejne gole padły w końcówce rywalizacji, w 54. minucie trzecią bramkę zdobył Jake Walman, zaś w 56. honorowe trafienie dla Golden Knights zanotował Nicoals Roy, który jako jedyny pokonał świetnie spisującego się Binningtona.

Zespół z St. Louis poprzednie zwycięstwo w NHL odniósł prawie trzy tygodnie temu - 5:2 na wyjeździe nad San Jose Sharks. A serię przegranych zaczął od 1:5 z rywalami z Las Vegas.

Blues wygrali też pierwszy raz w swojej hali od 18 lutego, tj. od spotkania z Sharks (3:2 po dogrywce).

Oprócz Binningtona, w środę sporo pochwał zebrali Leon Draisaitl (Edmonton Oilers) i Kevin Fiala (Minnesota Wild). Obaj zapisali hat-tricki, a ich zespoły pokonały odpowiednio Ottawa Senators 4:2 i Colorado Avalanche 8:3.