PlusLiga: Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
PlusLiga: Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów. Transmisja w Polsacie Sport
Fot. PAP
Trefl Gdańsk

Trefl Gdańsk i Asseco Resovia Rzeszów zmierzą się w drugim meczu o 5. miejsce na koniec sezonu PlusLigi. Pierwsze spotkanie padło łatwym łupem rzeszowian, ale gdańszczanie wciąż mają szanse na złotego seta i wygranie całej rywalizacji. Transmisja meczu Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów w Polsacie Sport.

Za nami runda zasadnicza PlusLigi i ćwierćfinały fazy play-off, które wyłoniły już półfinalistów, ale to nie koniec gry dla przegranych drużyn. W rywalizacji o piąte miejsce wciąż mierzą się Trefl Gdańsk i Asseco Resovia Rzeszów. Obie drużyny rozegrały już pierwsze spotkanie, które zakończyło się zwycięstwem rzeszowian 3:1, ale to nie oznacza, że wszystko jest już jasne. Siatkarze Trefla wciąż mają szanse na zwycięstwo 3:1 lub 3:0 oraz rozegranie złotego seta, który przesądzi o losie piątej lokaty w PlusLidze.

 

ZOBACZ TAKŻE: Co ze sportem po 9 kwietnia? Nowe regulacje


Kluczowa będzie jednak forma liderów w zespole gdańszczan. Trener Michał Winiarski szczególnie liczy na pomoc Bartłomieja Lipińskiego i Mariusza Wlazłego, którzy pierwszy ćwierćfinał rozpoczęli w kwadracie dla rezerwowych, a ich miejsce zajęli Bartosz Pietruczuk i Kewin Sasak. Zmiennicy nie odmienili oblicza gry Trefla, a dwaj nieco bardziej doświadczeni zawodnicy ewidentnie borykają się ze zniżką formy w ostatnim czasie. Przed szkoleniowcem gdańszczan trudny wybór, ale jeśli wciąż chce myśleć o złotym secie musi zaryzykować.

 

ZOBACZ TAKŻE: Których siatkarzy Grzegorz Łomacz wziąłby na bezludną wyspę? "Na pewno nie..."

 

Po drugiej stronie staną rzeszowianie, którzy także borykali się z pewnymi problemami w tym sezonie. Od Resovii wymagano zdecydowano więcej niż walka o piąte miejsce w PlusLidze, a skład, w którym grają m.in. Fabian Drzyzga i Klemen Cebulj pozwalał myśleć nawet o medalu. Rzeczywistość okazała się jednak inna, a rzeszowianom pozostał wspomniany ostatni mecz z Treflem. Czy zakończy się zwycięstwem? Przekonamy się już w czwartkowy wieczór.


Transmisja meczu Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów o godz. 17:30 w Polsacie Sport.

PI, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze