PlusLiga: Aluron CMC Warta Zawiercie - Ślepsk Malow Suwałki. Relacja i wynik na żywo

Przed siatkarzami Aluronu CMC Warty Zawiercie i Ślepska Malow Suwałki ostatni mecz sezonu 2020/21. Stawką – siódme miejsce na koniec rozgrywek. Aby je zająć, "Jurajscy Rycerze" muszą najpierw pokonać rywali, a następnie zwyciężyć w "złotym secie". Podopieczni Andrzeja Kowala, by postawić kropkę nad "i" muszą wygrać drugie spotkanie. Relacja i wynik na żywo meczu Aluron CMC Warta Zawiercie - Ślepsk Malow Suwałki na Polsatsport.pl.

W rundzie zasadniczej, w bezpośredniej rywalizacji obu ekip, dwukrotnie wygrali siatkarze z Zawiercia i to oni wydawali się być faworytami pierwszego starcia. Z drugiej strony ekipa prowadzona przez trenera Kowala dobrze zaprezentowała się w 1/4 finału PlusLigi na tle będącej w świetnej dyspozycji Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, tegorocznego finalisty Ligi Mistrzów, co pozwalało z optymizmem spojrzeć w przyszłość i realnie myśleć o przełamaniu drużyny z Zawiercia. Tak też się stało.

W pierwszym meczu o 7. miejsce w Suwałkach Ślepsk wygrał 3:1, a aż pięciu graczy ekipy z Suwałk zdobyło dwucyfrową liczbę punktów. Oznacza to, że "Jurajscy Rycerze" muszą wygrać w rewanżu, by myśleć o zakończeniu sezonu w górnej połówce tabeli. W przypadku zwycięstwa gospodarzy, rozegrany zostanie Złoty Set do 15 punktów.

– Ten ostatni mecz ułożył się tak jak i cały sezon. Na dobrym poziomie zagraliśmy tylko jednego seta, później to była walka, ale taka szarpana. Zabrakło po trochu wszystkiego – przyjęcia, wystawy, ataku, zagrywki, obrony – ocenił wyjazdowe spotkanie kapitan gospodarzy Grzegorz Bociek.

Czy zawiercianie zdołają odwrócić stan rywalizacji i pokonać będący na fali Ślepsk? Przekonamy się już wieczorem.

Relacja i wynik na żywo meczu Aluron CMC Warta Zawiercie - Ślepsk Malow Suwałki od godziny 20.30 na Polsatsport.pl.