Bernardo Rezende poprowadzi reprezentację Francji?!

Siatkówka
Bernardo Rezende poprowadzi reprezentację Francji?!
fot. PAP
Bernardo Rezende poprowadzi reprezentację Francji?!

To mógłby hit na ławce trenerskiej! Bernardo Rezende może już niedługo wrócić do pracy jako selekcjoner kadry narodowej. Wybitny szkoleniowiec miałby przejąć reprezentację Francji.

Informuje o tym zazwyczaj dobrze poinformowany Gian Luca Pasini. Jego zdaniem, Brazylijczyk znajduje się na pole position do objęcia francuskiej kadry, którą miałby poprowadzić już od tegorocznych mistrzostw Europy! Kontrakt obowiązywałby do 2024 roku, czyli do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Francuzi są spragnieni siatkarskiego sukcesu, a Rezende miałby im to zagwarantować.

 

Zobacz także: Dmitrij Muserski blisko Asseco Resovii! Hitowy transfer o krok

 

Aktualnie reprezentacją Francji prowadzi Laurent Tillie, który zapowiedział już, że po igrzyskach olimpijskich w Tokio pożegna się ze swoim stanowiskiem. Jego kolejnym krokiem będzie objęcie Panasonic Panthers. Wśród kandydatów do zastąpienia ciągle jeszcze aktualnego selekcjonera wymienia się również m.in. Stephane'a Antigę.

 

Rezende to legenda światowej sceny siatkarskiej. Był selekcjonerem zarówno żeńskiej, jak i męskiej kadry Brazylii. Kojarzony jest głównie z tą drugą drużyną. Osiągnął z nią mnóstwo sukcesów, do których można zaliczyć m.in. dwa złote medale igrzysk olimpijskich, trzy złote medale mistrzostw świata, pięć złotych medali mistrzostw Ameryki Południowej czy też osiem triumfów w Lidze Światowej).

Zobacz także: Tego obawiali się kibice! Brazylijska gwiazda zakończyła karierę reprezentacyjną

 

Od 2016 roku nie jest już selekcjonerem męskiej kadry "Canarinhos". Skupił się na pracy w Rio de Janeiro Volei Clube, który występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej w Brazylii.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze