Fortuna 1 Liga: Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice. Relacja i wynik na żywo

Nadszedł czas na rozpoczęcie 24. kolejki Fortuna 1 Ligi. W piątkowym meczu Widzew Łódź zmierzy się z Puszczą Niepołomice, która jest podbudowana dwoma ligowymi zwycięstwami z rzędu. Relacja na żywo z meczu Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice na Polsatsport.pl.

Łodzianie na swoim boisku przegrali tylko jeden mecz – przeciwko rywalowi zza miedzy, ŁKS-owi. Nie licząc tej wpadki, Widzew u siebie traci średnio 0.4 gola na mecz – jest to najniższa średnia w całej lidze.

Niepołomiczanie na wyjazdach strzelają dość regularnie, 1.36 bramki na spotkanie, średnio jednak ten sam zespół traci jednego gola co wyjazd już w pierwszej połowie. Patrząc statystycznie właśnie w pierwszych 45 minutach Widzew powinien upatrywać swojej szansy na strzelenie gola i otworzenia wyniku spotkania.

Widzew jeszcze do niedawna mógł pochwalić się serię siedmiu spotkań bez porażki. Jednak w poprzedniej kolejce przegrał po bardzo słabym występie w Sosnowcu z ostatnim wówczas w tabeli Zagłębiem aż 0:3. Natomiast Puszcza przed tygodniem pokonała na wyjeździe GKS Jastrzębie 2:1. Piłkarze z Małopolski tym samym zanotowali drugie zwycięstwo z rzędu. Ekipa z Niepołomic w ostatnich pięciu meczach ligowych trzykrotnie wygrała, a dwa razy musiała uznać wyższość rywali.

W spotkaniu Puszcza - Widzew rozgrywanym w rundzie jesiennej, lepszy okazał się zespół Tomasza Tułacza, którzy zwyciężył 1:0. Trzy punkty zapewnił z Niepołomic zapewnił wówczas Erik Cikos. Jaki wynik padnie tym razem? Przekonamy się już niebawem.

Bezpośredni awans do ekstraklasy uzyskają dwie najlepsze drużyny, zaś trzecim klubem z promocją będzie zwycięzca meczów barażowych z udziałem ekip z miejsc 3-6.

Relacja na żywo z meczu Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice na Polsatsport.pl od godziny 17:40. Z kolei na transmisję spotkania Widzew - Puszcza zapraszamy do Polsatu Sport od godz. 17:30.