Katarzyna Niewiadoma przedłużyła kontrakt z grupą Canyon-SRAM

Inne
Katarzyna Niewiadoma przedłużyła kontrakt z grupą Canyon-SRAM
fot. PAP
Katarzyna Niewiadoma zostaje w grupie Canyon-SRAM.

Katarzyna Niewiadoma przedłużyła kontrakt do końca sezonu 2024 z ekipą Canyon-SRAM - poinformowała w piątek niemiecka grupa kolarska. 26-letnia Polka jej barw broni od 2018 roku.

- Wszyscy w zespole rozumieją mnie i czuję się tu dobrze. Mogę być w stu procentach sobą i to dla mnie bardzo ważne. Rozmawiałam z innymi zespołami, ale gdy to zrobiłam, zdałam sobie sprawę, że Canyon-SRAM to zespół dla mnie. Wszyscy tutaj nieustannie wspierają mnie w osiąganiu celów i wiem, że razem możemy mierzyć wysoko - powiedziała Niewiadoma w opublikowanym prze ekipę komunikacie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polak liderem wyścigu!

 

Polka przyznała również, że szybkie podpisanie kontraktu daje jej dużo spokoju w kontekście przygotowań do igrzysk w Tokio

 

- Kasia jest ważna dla zespołu, ponieważ jest wyjątkową, wciąż rozwijającą się zawodniczką o wyścigowych predyspozycjach, którymi niewielu jest obdarzonych. Ciężko pracuje, aby osiągnąć swoje cele i cieszymy się, że będziemy kontynuowali współpracę - podkreślił Ronny Lauke, dyrektor sportowy Canyon-SRAM.

 

W światowym rankingu Niewiadoma zajmuje obecnie dziewiąte miejsce. Jej najlepszym wynikiem w tym sezonie jest druga pozycja w klasyku Dwars Door Vlaanderen. Wyprzedziła ją tylko utytułowana Holenderka Annemiek van Vleuten.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze