Liga Europy: Riccardo Calafiori zaatakowany przez... chłopaka od podawania piłek. "Skandaliczne zachowanie" (WIDEO)

Riccardo Calafiori nie mógł spodziewać się tak agresywnego zachowania chłopaka od podawania piłek.

Młody, niespełna 19-letni zawodnik Romy - Riccardo Calafiori nie mógł spodziewać się tak agresywnego zachowania chłopaka od podawania piłek w meczu ćwierćfinałowych Ligi Europy z Ajaksem Amsterdam. Włoch został uderzony piłką w klatkę piersiową. - To skandaliczne zachowanie - powiedział komentujący spotkanie Ajax - AS Roma Andrzej Niedzielan.

Do incydentu doszło w w czwartej minucie doliczonego czasu drugiej połowy. Calafiori szykował się do wznowienia gry z autu. Wychowanek Romy mając już futbolówkę w dłoniach, nagle ją odrzucił i zmierzał w kierunku chłopaka od podawania piłek. Takie zachowanie nie spodobało się na tyle chłopakowi w maseczce, że z całej siły rzucił piłkę w kierunku Włocha, który został uderzony nią w klatkę piersiową.

Calafiori za swoje zachowanie - odrzucenie piłki i grę na czas - został ukarany żółtą kartką przez rosyjskiego sędziego Siergieja Karasiowa. Jednak to chłopak od podawania piłek jest na ustach wszystkich.

W połowie rywalizacji bliżej awansu są rzymianie, którzy wygrali w Holandii 2:1. Gospodarze prowadzili do przerwy po bramce Davy'ego Klaassena, a krótko po przerwie mieli świetną okazję do podwyższenia. Rzutu karnego jednak nie wykorzystał Serb Dusan Tadic, którego strzał z 11 metrów obronił hiszpański bramkarz Romy Pau Lopez.

Cztery minuty później wyrównał Lorenzo Pellegrini. Z kolei w końcówce brazylijski obrońca ekipy z "Wiecznego Miasta" - Ibanez przechylił szalę zwycięstwa na stronę gości.

Calafiori na boisko stadionu Johan Cruijff ArenA w Amsterdamie wszedł w 29. minucie. Lewy obrońca lub skrzydłowy zastąpił kontuzjowanego Leonardo Spinazzolę.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.