PŚ w skokach: Daniel-Andre Tande przeszedł operację

Zimowe
PŚ w skokach: Daniel-Andre Tande przeszedł operację
fot. PAP
Daniel Andre Tande przeszedł w szpitalu w Oslo operację obojczyka.

Skoczek narciarski Daniel Andre Tande przeszedł w szpitalu w Oslo operację obojczyka - poinformował norweski związek. Na początku kwietnia zawodnik, który miał groźnie wyglądający upadek przed konkursem Pucharu Świata na mamucim obiekcie w Planicy, wrócił do kraju.

Do Norwegii został przetransportowany karetką lotniczą. 29 marca, po czterech dniach, został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej. Jego stan określany był jako dobry, ale postanowiono zoperować jeszcze uszkodzony obojczyk.

 

ZOBACZ TAKŻE: Michaił Nazarow mistrzem Rosji w skokach narciarskich

 

- Daniel czuje się dobrze, a zabieg się udał. Teraz potrzebuje przede wszystkim spokoju i będzie przechodzić rehabilitację. Zawodnik na razie pozostanie w szpitalu - poinformowała krajowa federacja.

 

25 marca w trakcie serii próbnej Tande zaraz po wyjściu z progu stracił równowagę w locie i z olbrzymią siłą uderzył w zeskok na 99. metrze. Do karetki trafił nieprzytomny, a po ustabilizowaniu, został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Lublanie. Badania wykazały, że dostał złamania obojczyka i przebicia płuca.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie